Výběr destinace podrobně

Informace pro klienty

Dovolená s INEXem

 • již od roku 1990 na trhu cestovního ruchu v České republice
 • česká firma se znalostmi mentality našich klientů
 • specialista na zájezdy poznávací a pobytové po celé Evropě a to jak autobusy, tak letadly
 • letecké zájezdy do celého světa nejen za exotikou
 • komplexní cestovní pojištění Kooperativa s plným pojištěním na Covid, možnost individuálního pojištění u Generali České Pojišťovny či Evropské pojišťovny
 • vlastní vozový park autobusů a mikrobusů
 • široký výběr poznávacích zájezdů s denními přejezdy
 • možnost individuální nabídky lyžařských zájezdů do známých evropských lyžařských středisek
 • celoroční nabídka exotických zájezdů připravená na míru dle Vašich požadavků týmem pracovníků s vlastními osobními zkušenostmi
 • široká nabídka rozmanitých ubytovacích kapacit
 • každoročně v nabídce nové destinace, místa, ostrovy, unikátní hotely a resorty
 • bohatá nabídka odjezdových míst
 • více jak 850 autorizovaných prodejců po celé republice
 • profesionální tým zkušených průvodců a delegátů
 • transfery na letiště a svozy k autobusovým zájezdům z celé České republiky při minimálním počtu osob (4 osoby není-li řečeno jinak)
 • slevy pro děti do uvedeného věku cestující se dvěma platícími dospělými osobami
 • bohatý systém slev pro stálé zákazníky
 • garance ceny zájezdů
 • minimální požadovaná záloha při rezervaci
 • akceptace poukázek firem Sodexo, Cheque Dejeuner a Accor Service apod.
 • online rezervace z pohodlí domova na našich www stránkách v režimu 7/24
 • zajištění parkování přímo na letišti v Praze či v jeho blízkosti za bezkonkurenční ceny
 • speciální nabídky „šité“ na míru pro individuální cestovatele
 • děti „ZCELA ZDARMA" u vybraných termínů a hotelů
 • dárkové poukazy ZDARMA - využijte možnosti nechat si zhotovit originální dárkový poukaz s vlastní grafickou úpravou zdarma

INEX Plus

 • na všech pobočkách CK INEX nabízíme možnost placení platebními kartami
 • na základě Vašich požadavků a přání Vám rádi připravíme optimální a pro Vás cenově výhodnou nabídku letenek do celého světa. Informace o cenách a možných letech si vyžádejte u svého prodejce nebo na adrese: letenky@ckinex.cz
 • zajišťujeme služební cesty a individuální pobyty – k letenkám, vlakovým a autobusovým jízdenkám nebo jinému způsobu dopravy Vám nabízíme zajištění ubytování všech kategorií, transferů, vstupenek na veletrhy, kulturní a sportovní představení, sjednání komplexního pojištění, balíčků „Fly and Drive”, pronájem aut, trajektů a mnoho dalšího
 • připravujeme zájezdy tzv. „NA MÍRU“ – nevyhovuje-li Vám nabízený termín, program, typ dopravy nebo ubytování, rádi pro Vás připravíme nabídku dle Vašich představ nejen pro jednotlivce, ale i pro skupiny 
 • cestujete-li sami na poznávací zájezdy a netrváte-li na samostatném ubytování za příplatek, nabízíme vám možnost sloučení s dalšími osobami stejného pohlaví na pokoji (není-li u zájezdu uvedeno jinak)
 • pronajímáme autobusy a mikrobusy – nabízíme dopravu autobusy 1x Setra S531DT (81 + 1 míst), 2x Setra S517HD (57 + 2 míst),  1x Mercedes-Benz Tourismo  RHD (49 + 1 míst), 1x minibus MB Sprinter 519 (19 + 1 míst) a 1x mikrobus Mercedes Vito (až 7 osob). Informace o cenách a volných termínech získáte na adrese doprava@ckinex.cz
 • příprava a prodej individuálních dárkových poukazů na základě vašich představ a zadání. Náklady na tyto individuální poukazy hradí plně CK INEX

Jak objednávat

Pokud jste si již vybrali svůj zájezd, neodkládejte jeho rezervaci na pozdější časy. Je nutné si uvědomit, že konkrétní zařízení prodávají cestovní kanceláře z celé Evropy. Odkládáním rezervace může nastat případ, že nebude k dispozici Vámi požadovaný termín, středisko či ubytovací kapacita. Rozhodněte se včas a ještě za to získejte slevu.
1. Rezervujte si zájezd osobně přímo na našich www stránkách nebo na Call centru 377 360 360, faxem 377 235 981 či e-mailem: rezervace@ckinex.cz. Zájezd si také můžete objednat u svého oblíbeného provizního prodejce.
2. Vyplňte elektronickou smlouvu či vypsanou cestovní smlouvu doručte na naši adresu či e-mail: rezervace@ckinex.cz do konce doby rezervace. Nezapomeňte vždy vyplnit odjezdové místo dle nabídky u uvedeného zájezdu a uvést e-mailovou adresu (to urychlí zaslání informací a voucherů pro Váš pobyt).
3. Zaplaťte zálohu nebo celou částku dle pokynů CK.
4. Nezapomeňte si přečíst aktuální Všeobecné smluvní podmínky, které jsou nedílnou součástí Cestovní smlouvy.

Ne všechny ubytovací kapacity máme k dispozici na celou sezónu. Na některé z nich máme opce s omezenou platností, některé jsou z důvodu velkého zájmu a omezeného počtu pouze na vyžádání.
Všechny ceny na našich www stránkách jsou v Kč, není-li uvedeno jinak.

Letecká doprava - pobytové a poznávací zájezdy

K organizaci našich letních zájezdů využíváme především pravidelné linky a charterové lety renomovaných leteckých společností a v hlavní míře Smart Wings. K některým letům nabízíme SVOZY ZDARMA. Podmínkou transferu zdarma je objednání uvedeného zájezdu do 31.3. v případě volné kapacity, více informací v CK. V některých případech může dojít k nenadálé změně letového času, typu letadla, koridoru či změně trasy a počtu mezipřistání. Tyto případné změny plynoucí z mezi-národních úmluv a dohod nemůžeme ovlivnit. V případě pozdního nočního příletu či odletu se zkrácená noc považuje za plnohodnotnou a CK za toto neposkytuje žádnou kompenzaci a ani z toho neplyne nárok na delší používání pokoje. Uvedené ceny zájezdů zahrnují letištní a bezpečnostní taxy, které tvoří jednotný povinný příplatek. V cenách leteckých zájezdů jsou zahrnuty palivové příplatky ve výši známé v době vydání katalogu. Tyto se mohou během roku v závislosti na cenách paliva výrazně měnit. CK INEX si vyhrazuje právo je doúčtovat klientům v plné výši a to před odjezdem zájezdu. Ceny v tomto katalogu jsou počítány k ceně 60 USD za barel resp. 600 USD za tunu paliva a hodnotu dolaru 22 Kč. Případný nárůst ceny paliva a tím i navýšení palivového příplatku bude řešen při doplatku nebo více jak 21 dnů před odletem dle aktuálních cen letecké společnosti.

Letecká doprava - exotické zájezdy

K organizaci zájezdů jsme volili renomované letecké společnosti ať už na pravidelných linkách či charterových letech. Do všech námi prezentovaných zemí je možné spojení na pravidelných linkách s více leteckými společnostmi, které se liší jak kvalitou servisu na palubě, tak pohodlností spojení a cenou. Výhodou pravidelných linek je však možnost libovolné délky pobytu a jistota, že Váš let nebude zrušen. Přesná trasa letu vč. počtu a míst případných přestupů Vám bude sdělena při rezervaci. Platné letové časy obdržíte spolu s odbavením na zájezd. V některých případech může dojít k nenadálé změně letového času, typu letadla, koridoru či změně trasy a počtu mezipřistání. CK nemůže ovlivnit tyto případné změny plynoucí z mezinárodních úmluv a dohod. V případě pozdního či zpožděného letu do cílové destinace neposkytujeme slevy a kompenzace za služby, které nemohly být z tohoto důvodu využity (např. večeře v hotelu). Na pravidelných linkách cestují děti do 2 let bez nároku na sedačku a občerstvení v letadle a platí většinou 10 % ceny letenky.
K uvedeným cenám zájezdů se ještě připočítávají letištní a bezpečnostní taxy, které tvoří jednotný příplatek a v některých případech si letecké společnosti účtují i palivové příplatky. Tyto poplatky se mohou výrazně během roku v závislosti na cenách leteckého paliva měnit a CK INEX si proto vyhrazuje právo změny jejich výše. Na všech letech je zajišťováno občerstvení dle mezinárodních standardů. Místem nástupu všech leteckých zájezdů do exotických destinací je letiště Praha-Ruzyně, ale samozřejmě není problém, abyste odlétali z Vídně, Mnichova, Norimberku, Drážďan či jiného pro Vás výhodného letiště.

Místa v letadle

CK INEX nemůže předem zajistit určitá místa v letadle. Místa v letadle jsou potvrzena na palubní vstupence a jsou přidělována cestujícím dle pořadí u přepážky odbavení na letišti. Cestuje-li rodina, příp. více osob a máte-li zvláštní požadavky na místa v letadle, doporučujeme dostavit se včas k odbavení. Upozorňujeme na nutnost dostavit se k odbavení na letiště nejpozději 150 minut před plánovaným odletem letadla. Pokud se nedostavíte včas tak, abyste mohli být řádně odbaveni a nebudete moci odcestovat, CK INEX nenese žádnou odpovědnost za ztráty nebo výdaje způsobené tím, že jste nesplnili řádně požadované povinnosti.

VIP odbavení na letišti

CK INEX Vám nabízí pohodlné a privátní odbavení bez čekání v luxusním privátním prostředí clubu ve VIP terminálu. Objevte cestování bez stresu a čekání na přepážkách. Podstatnou výhodou je značná úspora času při pobytu na letišti, maximální pohodlí a komfort před odletem nebo příletem Vašeho letadla. Pouze díky této službě může Vaše cesta začít naprosto výjimečně. Kromě jiného Vám tato služba nabízí i ALL INCLUSIVE občerstvení s obsluhou. Odbavení v Clubu CONTINENTAL je možné zajistit nejpozději 48 hodin před odletem nebo příletem. Při rezervaci, prosím, nahlaste číslo, destinaci a čas Vašeho letu. Cena je závislá především na termínu a hlavně počtu osob. Rádi připravíme kalkulaci.

Ubytování na letišti

Začněte svou dovolenou stylově, bez stresu a v pohodlí. Při brzkém ranním odletu či pozdním příletu nabízíme možnost zajištění ubytování přímo na letišti Praha-Ruzyně v luxusním hotelu: Marriott Courtyard Prague Airport. Cena na osobu a noc ve dvoulůžkovém pokoji se mění dynamicky a dítě do 12 let se 2 dosp. os. je většinou ZDARMA!

Parkování GO PARKING a Vallet Smile Parking

CK INEX Vám nabízí především levné, bezpečné a komfortní parkování na nejmodernějším i nejbližším NONSTOP parkovišti u letiště Praha–Ruzyně. Vaše auto je pojištěno, hlídáno a zajištěny jsou i drobné technické služby na Vašem vozidle. V ceně parkovného je i přeprava k nedalekým terminálům a zpět. Bližší informace a rezervace za zvýhodněné ceny zde.
Nabízíme rovněž parkování přímo na letišti či v budově hotelu Marriot bez nutnosti dojíždění k odletu! Ceny Vám rádi poskytneme na vyžádání dle daného termínu a obsazenosti míst. Zde je možné si objednat i mytí vozu, garážové stání či plachtu na zaparkovaný vůz.

Autobusová doprava

Dopravu zajišťujeme vlastními luxusními autobusy a dopravními prostředky osvědčených společností. Označení luxusní autobus používáme pro autobus vybavený toaletou, brzdným systémem ABS, klimatizací, videem, TV a občerstvením. Při dopravě na kratší vzdálenosti, dopravě najaté v zahraničí, při transferech nebo pobytově-poznávacích zájezdech může být použit autobus, který nemá plnou výbavu (např. toaletu, občerstvení). Všechny autobusy jsou nekuřácké.

Zasedací pořádek

Rozhodujícím momentem při jeho sestavování je datum úhrady rezervace zájezdu a je známý až den před odjezdem. Proto znovu upozorňujeme na výhodu minimální zálohy např. 500 Kč. Rozhodněte se včas a nejen, že budete lépe sedět, dobře vidět, ale i ušetříte nemalé finanční prostředky. Děti do 12 let nesmějí v autobusech sedět na předních sedadlech. Děti do 2 let nesmějí cestovat bez své sedačky v autobuse.

Vlastní doprava

Využijete-li možnost vlastní dopravy, jste povinni dodržovat termín nástupu i ukončení pobytu. Nástup na pobyt je zpravidla možný první den až v odpoledních hodinách a ubytování končí poslední den v dopoledních hodinách.

Cestovní doklady

Za platný cestovní doklad odpovídá každý účastník sám. Doporučujeme vždy zkontrolovat jeho platnost. Aktuální informaci o formalitách vyžadovaných pro tranzit nebo vstup do dané země zjistíte např. na www.mzv.cz v sekci „Cestujeme do zahraničí”. CK nemá vliv na případné přidělení víz. Udělení víz je v přímé kompetenci jednotlivých ambasád, proto v případě neudělení víza platí storno podmínky, které jsou uvedeny ve Všeobecných smluvních podmínkách CK INEX. Do EU můžete cestovat s OP a mimo EU je nutný pas a většinou se doporučuje jeho platnost 6 měsíců ode dne návratu do ČR.

Zavazadla

Všechna zavazadla označte jmenovkou, předejdete případným nepříjemnostem při manipulaci s nimi, při namátkových kontrolách a při celním odbavení. Za běžná zavazadla pro 1 osobu považujeme 1 kufr, batoh nebo tašku o maximální hmotnosti 20 (23) kg, dále pak příruční tašku do 8 kg s jídlem a nezbytnými věcmi osobní potřeby (není-li v pokynech uvedeno jinak). Doporučujeme používání kufrů. Dojde-li během letecké dopravy ke ztrátě či poškození Vašeho zavazadla, ihned po přistání sepište na letišti protokol, který je dokladem pro jednání s dopravcem. Nezapomeňte uschovat originály letenek a zavazadlových lístků.
Autobusy mají omezený zavazadlový prostor a nemohou být přetěžovány. Proto jsme museli přistoupit k omezení hmotnosti, rozměru a počtu zavazadel. Za běžná zavazadla považujeme kromě 1 kufru nebo batohu bez konstrukce či sportovní tašky do 20 kg, příruční zavazadlo do autobusu do 5 kg, 1 pár lyží nebo 1 snowboard v obalu a 1 pár lyžařských bot v obalu. Za nadlimitní zavazadla považujeme příruční ledničku, další pár lyží, padák nebo krabici s potravinami. Přeprava nadlimitního zavazadla musí být předem objednána. Poplatek za přepravu činí 400 Kč za každých započatých 10 kg hmotnosti. Počet takto přepravovaných zavazadel je omezen a podléhá schválení CK. Předem neobjednaná nadlimitní zavazadla budou přepravena pouze v případě volného úložného prostoru a pouze za poplatek 700 Kč za každých započatých 10 kg. V případě, že v zavazadle jsou přepravovány věci vyšší hodnoty, je klient povinen tuto skutečnost nahlásit CK. V zavazadlech ukládaných do úložného prostoru autobusu je zakázáno přepravovat elektronické přístroje, kamery a fotoaparáty. Klient je povinen si zkontrolovat zda jeho věci byly naloženy do zavazadlového prostoru nebo přívěsu autobusu. V případě, že dochází k vykládání zavazadel cestou do střediska, je klient povinen si zkontrolovat, zda nedojde k záměně zavazadel.
V případě autobusových zájezdů si vyhrazujeme právo odmítnout k přepravě krosnu s pevnou konstrukcí z důvodu možnosti poškození ostatních zavazadel v zavazadlovém prostoru.

Přeprava zvířat, kol, surfů atd.

Pokud se rozhodnete cestovat na dovolenou se svým zvířetem, příp. si budete chtít vzít své kolo, surf, golfové hole apod., informujte se včas o podmínkách přepravy a poplatcích.

Ubytování

Pro Vaše pobyty v zahraničí jsme vybrali různé kategorie ubytovacích kapacit. Typ zvoleného ubytování je popsán u každého zájezdu. Přistýlka nemusí být vždy řádným lůžkem a může způsobit zmenšení prostoru v pokoji. Vybavení, velikost a poloha pokoje nemusí být v rámci jedné kategorie kapacity naprosto shodná. Ubytování více osob na pokoji, tj. za výhodnější cenu, je většinou na úkor prostoru, a toto nemůže být zdrojem reklamací.
Zvláštní požadavky nebo přání nad rámec nabídky (nejsou nabízeny ani za příplatek), můžete uvést v poznámce na Cestovní smlouvě. Pokud se je nepodaří zajistit, nemůže Vám být poskytnuta kompenzace ani sleva, jelikož na tyto požadavky není právní nárok.
Podle mezinárodních dohod musí být pokoje zpravidla vyklizeny do 10 (11) hodin dopoledne. Možnost nastěhování v den příjezdu bývá zpravidla po 15.00 hodině. Časný příjezd či pozdní odjezd neopravňuje k delšímu používání pokoje.
U poznávacích zájezdů, kde nabízíme cestování individuálních cestujících bez příplatku na jednolůžkový pokoj a kdy jsou osoby stejného pohlaví na základě jejich zájmu slučovány do pokojů (nepřiplatily si jednolůžkový pokoj), mohou být ubytovány ve dvoulůžkových nebo vícelůžkových pokojích. V případě ubytování ve vícelůžkovém pokoji je cena za ubytování stejná jako ve dvoulůžkovém pokoji a neposkytuje se žádná sleva, i když se jedná o přistýlku či podobně.
U lyžařských zájezdů jsou pokoje a apartmány účelně zařízeny a kompletně vybaveny pro pobyt na horách. Rozdílná kvalita lůžek v apartmánu nemá vliv na cenu zájezdu. Apartmány se od sebe mohou lišit velikostí, polohou, vybaveností, výhledem nebo rozmístěním lůžek. Na ubytování v den příjezdu je nárok až po 17.00 hod. (ve výjimečných případech i dříve). Souvisí s termínem zájezdu, vytížením kapacit, organizací úklidu a předáváním pokojů, ovlivňuje jej i přístup personálu v jednotlivých střediscích. Buďte prosím tolerantní, zvládnout nápor odjezdu a příjezdu klientů vyžaduje nemalé úsilí a ne vždy vše vyjde dle Vašich představ. Pokud je v místě k dispozici technický delegát, dostanete klíče od ubytovacích kapacit zpravidla od něho. Je-li středisko bez delegátského servisu, ubytováváte se samostatně. Adresa místa, kde obdržíte klíče k ubytovací kapacitě je na voucheru, který je součástí odbavení. Po příchodu do ubytovací kapacity zkontrolujte, zda standard, počet lůžek a vybavení odpovídá popisu v katalogu. Taktéž si ve vlastním zájmu zaznamenejte a neprodleně nahlaste technickému delegátovi nebo na příslušném místě zjištěné závady na vybavení. To je předpoklad, že budou co nejdříve odstraněny a Váš pobyt bude probíhat nerušeně a v odpovídajícím pohodlí. Vyhnete se tak rovněž možnosti ztráty části nebo celé kauce za nedostatky zjištěné zástupcem ubytovatele při kontrole na konci Vašeho pobytu. Ubytovací kapacity (apartmány) se předávají zástupci ubytovatele na konci pobytu v pořádku nebo s již dříve nahlášenými závadami a uklizené. Při přebírání ubytování je mimo jiné kladen důraz na důkladně vyčištěné příslušenství, umyté a uklizené nádobí a vynesené odpadkové koše. Není-li vše v pořádku, slouží Vaše kauce k zaplacení úklidu, oprav a doplnění inventáře. Povinnost předat uklizenou ubytovací kapacitu je v den odjezdu dle střediska do 10.00 hodin, není-li stanoveno jinak. CK INEX není zodpovědná za hlídání zavazadel a lyží v den odjezdu.

Tranzitní ubytování

Pro ty z Vás, kteří jste se rozhodli cestovat na svou dovolenou vlastní dopravou, nabízíme možnost zajištění tranzitního ubytování během Vaší cesty do cílového místa pobytu. Rádi Vám konkrétní nabídku zpracujeme na základě Vaší individuální poptávky.

Jízdenky a letenky

Do všech destinací v termínech uvedených v ceníku Vám nabízíme možnost zakoupení samostatných jízdenek a individuálních letenek. Počet míst je omezen, proto neváhejte s poptávkou. Na základě požadavku nabízíme zajištění letenek i mimo katalogové termíny, s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan, Norimberka, Mnichova apod.

Stravování

V popisu ubytovací kapacity naleznete informaci o možnostech stravování. Rozsah a kvalita stravy jsou úměrné zvolené zemi, oblasti a kategorii ubytování. Kontinentální snídaně se skládá z teplého nápoje (čaj, káva), bílého pečiva, marmelády a másla, někdy sýru a šunky. Anglická snídaně je rozšířena o párek, míchaná vajíčka, slaninu apod. Snídaně podávaná formou bufetu představuje volnou konzumaci z nabídky, která odpovídá kategorii hotelu a zejména místním zvyklostem. Zahrnuje-li zájezd polopenzi, je kromě snídaně v ceně též večeře. Nabídka a pestrost opět odpovídá kategorii hotelu. Pokud je v ceně zahrnuta plná penze, znamená to stravování v rozsahu snídaně, oběd a večeře. Stravování (je-li součástí ceny zájezdu) začíná obvykle večeří v den nástupu do letoviska a končí snídaní (obědem při plné penzi) v den odjezdu z letoviska. Nápoje k obědu a k večeři nejsou v ceně a lze je zakoupit přímo v restauraci. U hotelů s programem All Inclusive je v ceně kromě plné penze zahrnuta konzumace místních alkoholických i nealkoholických nápojů a další občerstvení během dne podávané zcela zdarma. Některé hotely nabízí navíc zdarma využití sportovních zařízení a účast na některém z výletů.
U ubytování s možností vlastního vaření jsou k dispozici kuchyňské kouty. Mějte na paměti, že zde nikdy nenajdete takové vybavení, jaké máte ve vlastní kuchyni doma. Na našem webu naleznete krom jiného někdy i podrobný rozpis All Inclusive či Vám ho na žádost zašleme.

Klimatizace, užití bazénu

Některé námi vybrané ubytovací kapacity nabízejí možnost užívání hotelového bazénu a klimatizace zdarma či za poplatek. Upozorňujeme však na skutečnost, že klimatizace nemusí být v provozu mimo hlavní sezónu po celých 24 hodin a může být funkční pouze v určitých denních hodinách. Rovněž provoz bazénu může být v nízké sezóně omezen či dokonce uveden mimo provoz. Toto nemůže být předmětem reklamace.

Pronájem automobilů a výlety

V místě pobytu je možné Vám už v CK INEX zajistit pronájem automobilu. Bližší informace o cenách obdržíte v pobočkách CK INEX na vyžádání. Nedílnou součástí nabídky pobytových zájezdů jsou i fakultativní výlety. Nabídku a ceny výletů obdržíte v odbavení na cestu, případně v místě pobytu od zástupce naší CK INEX.

Pokyny k odjezdu

Obdrží je e-mailem účastník zájezdu uvedený na Cestovní smlouvě jako „zákazník” (č. 1). Pokud nebude na Cestovní smlouvě uvedena e-mailová adresa, budou pokyny zaslány na cestovní kancelář, kde si zákazník zájezd koupil a ta mu je předá. Pokyny s přesným místem a časem odjezdu a dalšími informacemi k zájezdu rozesíláme 5 dní před odjezdem. V některých výjimečných případech může být čas odjezdu ještě upřesněn v kratší době před odjezdem a to formou SMS, telefonicky nebo e-mailem.

Průvodci a delegáti – pobytové zájezdy

Tyto služby zajišťují zkušení delegáti CK INEX nebo zaměstnanci zahraničních partnerů. Organizují transfery do místa ubytování, asistují při ubytování, pořádají informační schůzky, jsou nápomocni při úrazech a onemocněních. Protože mají na starosti více hotelů, apartmánů nebo dokonce i letovisek, sledujte pozorně termíny a časy informačních schůzek organizovaných ve Vašem ubytovacím zařízení a buďte vždy dochvilní. V průběhu autobusové dopravy vykonávají většinou funkci technického doprovodu samotní řidiči. U zájezdů na míru a zájezdů s vlastní dopravou CK INEX služby delegáta většinou nezajišťuje (není-li uvedeno jinak) a klient se prokazuje u zahraničního partnera či přímo v hotelu cestovním voucherem, který obdrží od CK INEX před odjezdem.

Průvodci a delegáti – poznávací zájezdy

Všechny poznávací zájezdy zahrnují v ceně rovněž průvodce zájezdu (není-li uvedeno jinak). Většinou průvodce cestuje se zájezdem rovnou z České republiky, ale v některých případech se může připojit ke skupině až v cílové zemi nebo může doprovázet klienty jen při poznávací části zájezdu. Toto platí především u leteckých zájezdů, kde průvodce se skupinou v letadle není. I když používáme výhradně licencované průvodce, v některých případech nemají oprávnění průvodcovat v cizí zemi resp. nesmí průvodcovat a ani podávat výklad v některých objektech či památkách. V tomto případě průvodce sdělí klientům základní informace v autobuse a pak si každý prohlédne daný objekt individuálně. V případě zájmu je možné zajistit službu místního průvodce za příplatek. Často též dochází k omezení průvodcování ve městech s ohledem na dopravní špičku, navigování řidičů nebo charakter památek.

Průvodci a delegáti – lyžařské zájezdy

Organizují dopravu, ubytování klientů, vybírání kaucí, zajištění skipasů, informační schůzky, základní pomoc při nemoci, řeší případné problémy klientů, podává informace o středisku. U některých kapacit je delegát k dispozici denně, u jiných má vypsány úřední hodiny nebo je pouze na mobilním telefonu formou asistenční služby.

Průvodci a delegáti – exotické zájezdy

U zájezdů na Mauritius, do Spojených arabských emirátů, Dominikánské republiky, Mexika, na Kubu a Srí Lanku CK INEX zajišťuje celoročně česky mluvícího delegáta (není-li uvedeno jinak). U ostatních nabízených destinací z katalogu exotických zájezdů a u zájezdů na míru CK INEX zajišťuje většinou asistenci anglicky mluvícího zástupce místní CK, který je klientům k dispozici při transferech a je schopen podat informace o dané zemi či může pomoci v případě problémů. V některých zemích zajišťujeme česky mluvící asistenci na telefon a doporučujeme používat službu Whats App..

Délka zájezdu

Je vyjádřena počtem dní a je uvedena v ceníku. Do celkového počtu dní trvání autobusových i leteckých zájezdů jsou zahrnuty i dny určené pro dopravu a transfery, a to i v případech, kdy první den je odjezd organizován v pozdních nočních hodinách. Analogická situace může nastat poslední den zájezdu.

Pojištění zájezdů

Všechny zájezdy uvedené na www stránkách jsou pojištěny dle ustanovení zákona č.159/99 Sb. – „O pojištění záruky v důsledku úpadku CK” a sice u společnosti Generali České Pojišťovny a.s.. Dále je možné si sjednat přes CK INEX cestovní pojištění od pojišťovny Kooperativa, Evropské pojištovny či také u Generali České Pojišťovny a.s. Ceny a podrobné informace naleznete zde: https://www.ckinex.cz/pojisteni

Služební a individuální cesty

K letenkám, vlakovým a autobusovým jízdenkám nebo jinému způsobu dopravy Vám nabízíme zajištění ubytování, transferů, vstupenek na veletrhy, pronájem aut, trajektů a mnoho dalšího.

Prodej letenek a jízdenek

Na základě Vašich požadavků a přání Vám rádi zpracujeme nejoptimálnější a pro Vás cenově výhodnou nabídku letenek do celého světa. Díky našemu rezervačnímu systému Vám můžeme zajistit také letecké spojení z Ostravy, Bratislavy, Košic, Žiliny a Sliače, případně autobusové spojení z Brna. Bližší informace: letenky@ckinex.cz.
Do všech destinací v termínech uvedených v cenících Vám nabízíme možnost zakoupení samostatných jízdenek a individuálních letenek. Počet míst je omezen, proto neváhejte s poptávkou. Na základě požadavku nabízíme zajištění letenek i mimo katalogové termíny, s odlety z Prahy, Vídně, Drážďan, Norimberka, Mnichova apod.

Přijímání platebních karet

Na všech pobočkách CK INEX nabízíme možnost placení platebními kartami. Náš systém umožňuje přijímat platební karty Eurocard/MasterCard, Maestro, VISA a Visa Electron.

Platba poukázkami

K úhradě Vaší dovolené můžete na pobočkách CK INEX použít také poukázky firem SODEXO, UP ČESKÁ REPUBLIKA, s.r.o. a EDENRED CZ s.r.o. . Můžete platit také předplacenou kartou TICKET BENEFITS.

 • Platba poukázkami je možná v maximální výši 5 000 Kč na osobu a zároveň maximálně do 50% ceny zájezdu.
 • V případě, že na Smlouvě o zájezdu nebude uveden požadavek na platbu poukazkami při jejím uzavření, nebude možno tyto poukázky akceptovat. Toto je klient povinen si zkontrolovat při podpisu smlouvy.
 • Poukázky nelze směňovat za hotovost, a to ani v případě, že dojde ke stornu pobytu nebo zrušení zájezdu. V takovém případě bude zaplacená částka, po odečtení případných storno poplatků, převedena na pobyt či zájezd v jiném termínu na základě volby uživatele poukázek při dodržení zákonných podmínek. Nebude-li uživatel poukázky souhlasit s převedením na pobyt či zájezd v jiném termínu, propadá tato částka ve prospěch CK INEX.
 • Poukázky lze uplatnit především na prodejnách CK INEX či po dohodě i u provizních prodejců.

Aktuálně přijímáme tyto benefity (poukázky/karty):

SODEXO – Holiday Pass, Flexi Pass, Bonus Pass, Dárkový Pass, Fokus Pass, Flexi Pass Card, Multi Pass Card a E-Pass.
UP Česká republika, s.r.o. – Unišek + Šek dovolená a Dárkový šek CADHOC, Cafeterie - karty.
Edenred CZ s.r.o. (Edenred)Ticket Multi, Ticket Holiday a Ticket Compliments dárkový
Edenred – Edenred Compliments, Edenred Benefits, Ticket Benefits Card, Karta Benefity, Gallery Beta
e-Ticket od cafetérie Edenred cafeterie – Benefity Café
Benefit plus
BENEFITY a.s.
tento přehled se může průběžně měnit a vždy si svůj požadavek ověřte před nákupem zájezdu na prodejně či telefonicky.

Dárkové poukazy

Toužíte-li udělat radost svým blízkým, obchodním partnerům, zaměstnancům či přátelům a nevíte jakou dovolenou vybrat? CK INEX pro Vás připravila možnost věnovat dovolenou dle vlastního výběru. Na pobočkách jsou pro Vás k prodeji k dispozici dárkové poukázky CK INEX v hodnotách 500, 1000, 2000 nebo 5000 Kč. Při nákupu jakéhokoliv zájezdu bude daná hodnota dárkového poukazu z ceny zájezdu odečtena.

Garance INEX

Všechny zájezdy uvedené na www.ckinex.cz jsou závislé na volném kurzu koruny vůči světovým měnám. Ceny byly kalkulovány ke dni 30.9.2023. I přesto, že připravujeme své zájezdy se značným časovým předstihem, garantujeme Vám neměnnost cen uvedených v tomto katalogu až do 10 % oslabení české koruny.
Všechny zájezdy CK INEX jsou pojištěny dle ustanovení zákona č. 159/99 Sb. – „O pojištění záruky v důsledku úpadku CK”.
Všechny ceny (není-li uvedeno jinak) jsou stanoveny za osobu v Kč.

10.11.2022