Výběr destinace podrobně

Prodej zájezdů do exotických destinací nepřerušen!

Konečně se prodává, jezdí, létá, zkrátka cestuje se!


I když ne všechny destinace jsou již českým turistům otevřené, jsme tu stále pro Vás a jakoukoli nabídku Vám zpracujeme na základě Vašich individuálních představ, odlety jsou možné po celý rok, na jakoukoli dobu a z kteréhokoli letiště. Tato nabídka připravená pro Vás individuálně na míru pak zohledňuje všechny aktuální speciální nabídky nabízené jak leteckými, tak hotelovými společnostmi.

Bohužel prázdninové měsíce a obzvlášť pokoronavirová doba je pro nás obdobím, kdy je potřeba se maximálně soustředit na prodej zájezdů a tím pádem není dostatek času na okamžitou aktualizaci celé naší široké nabídky zájezdů do exotických destinací. Proto jsme v tuto chvíli stopli zobrazování téměř celé naší exotické nabídky, protože nechceme nabízet to, co není aktualizované dle současných podmínek. Samozřejmě, že na aktualizaci průběžně pracujeme a v tuto chvíli na našich stránkách najdete již aktualizované ceny zájezdů na ostrovy v Indickém oceánu - Maledivy, Mauritius, Réunion, Seychely a Zanzibar a také na kouzelné karibské ostrůvky Guadeloupe a Martinique. Dále na našich stránkách najdete i zájezdy do Thajska a na thajské ostrovy.
Zájezdy do Spojených arabských emirátů v této době zpracováváme na vyžádání - ceny a speciální nabídky se velice dynamicky a dennodenně mění, stejně tak ceny letecké přepravy do SAE, proto je velice obtížné v této době naši webovou nabídku aktualizovat.

Náš systém přístupu ke klientům zůstane nadále na té nejvyšší úrovni a bude samozřejmě zahrnovat jako dosud individuální přístup ke klientům, budeme respektovat Vaše přání, plnit Vaše touhy, podřizovat se Vašim časovým možnostem. Nezapomeňte, že Vy si diktujete a my se jen snažíme vždy splnit Vaše zadání. Vy nás jen kontaktujete a sdělíte nám své představy a požadavky a my se velice flexibilně pokusíme je uspokojit. Předností naší práce je, že jako klienti nejste absolutně ničím vázáni! My jen plníme Vaše tužby a přání!
Stále ale prosím veďte v patrnosti, že platí: „Čím dříve, tím výhodněji!“ Ceny hotelů a letenek se mění denně na základě aktuální poptávky. Pro cenu je rozhodující i termín, kdy chcete cestovat a také termín, kdy si svůj pobyt plánujete objednat. Cena v různých obdobích je rozdílná, v nejžádanějších termínech může být i několikanásobně vyšší oproti cenám v nejlevnějším období. Proto je dobré při plánování dovolené v nejžádanějších termínech myslet na její nákup s dostatečným předstihem.

Neváhejte se na nás tedy obrátit se svými požadavky a současně sledujte naše web stránky, které se budeme snažit opět postupně naplnit všemi našimi nabídkami do těch nejkrásnějších koutů naší Země! Spolu to zvládneme!!!!

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat: exotika@ckinex.cz

Post Covid informace:

Spojené arabské emiráty
S potěšením Vám oznamujeme, že Dubaj od 7.7.2020 uvolnila omezení letecké dopravy a turistům a návštěvníkům je opět umožněn vstup do SAE. Po příletu do Dubaje se musí turisté a návštěvníci starší 12 let prokázat negativním výsledkem testu na koronavir SARS-CoV-2 (metodou PCR), který není starší než 96 hodin nebo jim bude test proveden na letišti v Dubaji. Všem osobám, které budou pozitivní na infekční onemocnění COVID-19, bude nařízena povinná 14denní karanténa.
Všichni cestující, kteří letí z Dubaje do Velké Británie nebo Evropy (a dalších určených destinací), budou muset absolvovat test PCR na COVID-19 nejvýše 96 hodin před odletem a při odbavení předložit potvrzení o výsledku testu. Našim klientům nabízíme zajištění testu přímo v jejich hotelu/resortu za cca 80 USD na osobu (nevztahuje se na emirát Fujairah, zde je cena na vyžádání).
Přímé lety z Prahy byly zahájeny od 2.8.2020. Dubaj i SAE Vás očekávají!!

Zanzibar
Od začátku července je ostrov Zanzibar otevřen pro turisty a jako jedna z mála exotických destinací je dostupný téměř bez omezení pro turisty. Cestující se nemusí prokazovat testem na Covid-19 (testy požaduje pouze pevninská Tanzanie). Po příletu na ostrov se bude klientům na letišti namátkově měřit teplota. Pokud bude u někoho naměřena zvýšená teplota, bude muset absolvovat test na Covid-19. Všichni klienti musí mít platné zdravotní pojištění. Po příletu je nutné vyplnit formulář s údaji o pobytu a kontakty, je třeba počítat se sledováním pohybu cizinců. Nošení roušek je povinné pouze ve veřejných prostorách a je nutné udržovat sociální odstup, volný pohyb po ostrově je povolen. Všechna turistická zařízení se musí řídit vládními standardními operačními postupy, aby ostrov zůstal bezpečným turistickým cílem.
Objevte s námi nejkrásnější a nejzajímavější místo v celé Africe!

Keňa
Od začátku srpna je na seznamů zemí, od jejichž občanů bude po příletu vyžadovat pouze potvrzení o negativním testu na Covid-19 (ne starší než 96 hodin), nikoli povinnou karanténu, zařazena i Česká republika. Cestujícím se doporučuje vyplnit elektronicky formulář, který je k dispozici na stránce 
https://ears.health.go.ke/airline_registration/,
a vytisknout příslušný QR kód. Formulář je možné vyplnit v letadle či na letišti v Nairobi či Mombase i v papírové podobě, nicméně QR kód podstatně zkrátí odbavení.

Maledivy
S velkou radostí Vám oznamujeme, že Maledivy jsou otevřeny pro turisty od 15.7.2020.
Při příletu bude uděleno všem turistům vstupní vízum na 30 dní. Pro vstup na Maledivy je potřeba 24 hodin před příletem na Maledivy a znovu pak 24 hodin před odletem z Malediv vyplnit online zdravotní prohlášení. Od 10.9.2020 platí povinnost prokázat se negativním PCR testem na COVID-19 všem klientům, kteří přiletí na Maledivy. Test nesmí být starší než 72 hodin před příletem.
15.9.2020 obdržely Maledivy od World Travel & Tourism Council (WTTC) tzv. Safe Travel Stamp, tedy označení, že Maledivy jsou bezpečnou zemí pro klienty, kteří zde chtějí strávit dovolenou. Země dbá na opatření týkající se vysokých hygienických nároků v souvislosti s epidemií Covid-19 a proto se klienti nemusí obávat do země cestovat.
Pro lety s Emirates je nutné předložit negativní test před nástupem na palubu a platí to i pro zpáteční let z Malediv! Většina otevřených resortů na Maledivách provádí PCR testy pro klienty ZDARMA (platí pro aerolinky a země, kde test na Covid-19 požadují a je pro klienty povinný)!!!!!
Neváhejte a navštivte právě teď jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst naší planety!!!!

Seychely
Seychely potvrdily obnovení komerčních letů od 1.8.2020, vstup občanům ČR na území Seychelské republiky však není zatím umožněn. Seychelská vláda pravidelně aktualizuje seznam zemí s nízkým rizikem nákazy, Česká republika na něm aktuálně nefiguruje. Revize seznamu probíhá zpravidla jednou za dva týdny.
Až bude Česká republika na seznamu se středním či nízkým rizikem nákazy, budou se muset naši klienti prokázat negativním testem na Covid-19, který není starší než 72 hodin. Po příletu na Seychely se bude klientům na letišti měřit teplota. Pokud bude u někoho naměřena zvýšená teplota, bude muset absolvovat test na Covid-19.

Jordánsko 
Do Jordánska je z ČR možno přicestovat od 8.9.2020. Česká republika je na seznamu tzv. zelených států (tento seznam se bude aktualizovat každých 14 dní). Pro vstup do země platí následující podmínky: podstoupit PCR test na koronavirus 72 hodin před odletem, podstoupit další, zpoplatněný PCR test (cca 56 USD na osobu) po příletu na letišti, kde počká na výsledek testu, který bude znám během několika hodin – do té doby nesmí cestující prostor letiště opustit; pokud vyjde test negativní, cestujícího již nečekají žádná další omezení a může vstoupit na území Jordánska. V opačném případě, tj. prokázání nákazy COVID-19, osoba automaticky putuje do jednoho ze státních zdravotnických zařízení určených k léčbě zmíněného onemocnění – občané tzv. zelených zemí si musí případnou hospitalizaci uhradit z vlastních prostředků. Objeví-li se nákaza COVID-19 u jakékoli osoby na palubě letu, i když ostatní cestující budou testováni negativně, mohou odcestovat zpět z Jordánska na palubě téhož letounu nebo automaticky putují  do 7 denní karantény v zařízeních, které jim určí jordánská vláda (náklady za ubytování v hotelu či obytných kontejnerech u Mrtvého moře si hradí cestující sám). Během 6. dne pobytu v nařízené karanténě musí podstoupit další PCR test (rovněž za úplatu) a bude-li negativní, může karanténu opustit. Dále klienti musí vyplnit zdravotní formulař online a stáhnout si aplikaci Aman is Safe, Let Us Stay Safe. Poleťte s námi objevit jednu z nejkrásnějších, nejpohostinnějších a nejbezpečnějších zemí Blízkého východu!!!

Srí Lanka
Srí Lanka zatím neoznámila datum, kdy se znovu otevře okolnímu světu, podle různých indikací lze usuzovat, že se tak stane v září 2020. V tuto chvíli však neexistuje na Srí Lanku letecké spojení.
Srí Lanka se na to intenzivně připravuje a připravila nová pravidla pro přílety cizinců na Srí Lanku a odlety z ní. Vyplývá z nich, že turisté budou muset na Srí Lance pobýt minimálně 6 nocí a budou muset absolvovat dva povinné PCR testy na koronavirus. První noc přitom musí strávit v hotelu poblíž letiště.
Všichni, kdo budou chtít ostrov navštívit, musí požádat o vízum elektronicky. V žádosti uvedou, jak dlouho se na Srí Lance chtějí zdržet, jaký mají itinerář cesty, a budou muset doložit i rezervaci ubytování a dopravy po ostrově.
Ubytování bude možné pouze v zařízeních s platnou certifikací, která zaručuje, že se v něm dodržují všechna platná opatření zamezující šíření koronaviru Covid-19. Turisté si pobyt na Srí Lance navíc budou muset zařídit u certifikovaných agentů.
Před odletem na Srí Lanku si turisté musejí nechat udělat PCR test na Covid-19. Test nesmí být starší než 72 hodin, a další test podstoupí po příletu na ostrov. Druhému testu se podrobí za 5–7 dní po příletu a třetímu za 10–12 dní.
V případě pozitivního výsledku testů budou cestující posláni do dvou až třítýdenní karantény. Pro turisty nebudou platit žádná omezení při cestování po zemi.
Srí Lanka se na Vás již těší!!!

Qatar
Qatar se rozhodl zahájit znovuotevření svých hranic mezinárodním cestujícím počínaje 1.8.2020. Česká republika je na seznamu bezpečných zemí, nicméně pro všechny cestující bude povinné podstoupit testování na letišti. Návštěvníci budou muset podepsat formální slib, že zůstanou v karanténě po dobu jednoho týdne. Po sedmi dnech musí pak podstoupit druhý test, aby bylo možné ukončit karanténu. Pokud budou jednotlivé testy pozitivní, skončí klienti v izolaci.
Letiště Hamad International Airport (HIA) obnovilo provoz pro tranzitní lety.

Guadeloupe
Francouzský zámořský department Guadeloupe již otevřel své hranice turistům. Naši klienti se musí prokázat negativním testem na Covid-19, který není starší než 72 hodin a čestným prohlášením o bezinfekčnosti.
Tropický ostrov v Malých Antilách v samém srdci Karibského moře se těší na Vaši návštěvu!

Martinique
Francouzský zámořský department Martinique již otevřel své hranice turistům. Naši klienti se musí prokázat negativním testem na Covid-19, který není starší než 72 hodin a čestným prohlášením o bezinfekčnosti.
Poleťte s námi objevovat tento ostrov vulkanického původu v Malých Antilách! 

Dominikánská republika 
Od 15.9.2020 nepožaduje pro vstup do země povinný negativní test na COVID-19 a dominikánská vláda udělala velkorysou nabídku speciálního pojištění, které hradí všem návštěvníkům hotelů a které bude krýt mj. náklady na ubytování i přebukování letenky související s případnou nákazou v místě pobytu.
Toto pojištění bude nabízeno zdarma pro všechny návštěvníky do prosince 2020 a bude plně hrazeno dominikánským státem. Pojištění, kromě úhrady mimořádných událostí, zahrnuje také testy na COVID-19 a pokrytí výloh v případě potřeby prodloužení pobytu z důvodu nákazy.
Našim klientům bude poskytován v období 4.9.-31.12.2020 privátní transfer za cenu standardního.

Mexiko
Mexiko na rozdíl od ostatních zemí Latinské Ameriky nikdy neuzavřelo své hranice. Turisté mají vstup do země umožněn, migrační úřady jsou však přísnější, a cestujícím namátkově při příletu měří teplotu či se provádí zdravotní kontrola. Povinná karanténa a negativní test na Covid-19 není vyžadován. Do Mexika však není možné cestovat přes USA.
Různorodá země s barvitou kulturou Vás již očekává!

Barbados
Osamocený korálový ostrov na rozhraní Karibského moře a Atlantského oceánu již otevřel své hranice turistům. Pro vstup na Bardados je potřeba 24 hodin před příletem vyplnit online registrační formulář na www.travelform.gov.bb. Klienti, kteří se nebudou moci prokázat negativním testem na Covid-19, ne starším než 72 hodin, budou podrobeni lékařskému vyšetření a karanténě.
Na ostrově Vás čekají průzračné tyrkysové moře a liduprázdné pláže z bílého písku!!!

Aruba
Pro vstup na ostrov Aruba je potřeba nejpozději 72 hodin před příletem vyplnit zdravotní formulář na www.edcardaruba.aw.  Negativní test na Covid-19, který není starší než 72 hodin, je nutné rovněž nahrát na tyto web stránky nejpozději 12 hodin před odletem. Cestující bez lékařského osvědčení s negativním výsledkem testu na Covid-19, budou nuceni podstoupit test při příjezdu na vlastní náklady a po dobu 1 dne zůstanou v karanténě. Zároveň musí mít zdravotní pojištění zakoupené před odletem
na www.edcardaruba.aw.
Aruba nabízí míle těch nejlepších pláží a ty jsou považovány za jedny z nejpanenštějších na světě - poleťte je s námi objevit!

Sv. Vincent a Grenadiny
Čarovné souostroví Sv. Vincent a Grenadiny již otevřelo své hranice turistům. Naši klienti se musí prokázat negativním testem na Covid-19, který není starší než 5 dní a vyplněným předpříjezdovým formulářem.
Objevte s námi tento ráj karibských jachtařů, rybářů a potápěčů!!!

Réunion
Francouzský zámořský department Réunion již otevřel své hranice turistům 10.7.2020. Naši klienti se musí prokázat negativním testem na Covid-19, který není starší než 72 hodin a čestným prohlášením o bezinfekčnosti. Navštivte s námi grandiózní a neobyčejný ostrov v Indickém oceánu, známý zejména horským masivem vulkanického původu v centrální části, nejjižnější součást souostroví Maskarény ve vzdálenosti 800 km od Madagaskaru.

Francouzská Polynésie 
Nejvýchodnější stát jižního Pacifiku a zámořské území Francie již otevřel své hranice turistům 15.7.2020. Naši klienti se musí prokázat negativním testem na Covid-19, který není starší než 72 hodin a potvrzením o registraci do systému Etis.pf

Saint Barthelemy, Saint Martin
Tyto karibské ostrůvky uvolnily svá karanténní opatření a od 10.7.2020 již otevřely své hranice turistům. Naši klienti se musí prokázat negativním testem na Covid-19, který není starší než 72 hodin a čestným prohlášením o bezinfekčnosti.

Další plánovaná otevírání hranic
(bez záruky, neznamená to, že je či bude povolen vstup českých turistů):


Austrálie a Nový Zéland
– již jsou na seznamu bezpečných zemí, ale pro turisty snad od 1.11.2020
Jamajka – 10.7.2020
Kapverdské ostrovy – 16.7.2020
Omán – 1.10.2020
Madagascar - 1.10.2020
Thajsko – již je na seznamu bezpečných zemí, ale pro turisty snad od 1.10.2020
Singapur– 1.10.2020
JAR
– 1.10.2020
Trinidad a Tobago
- 1.10.2020
Mauritius – 1.11.2020
Panama
– 1.11.2020
Kuba - 1.12.2020
Bali - leden 2021

Při návratu (delším než 12 hodin) ze států s vysokým rizikem nákazy onemocnění COVID-19 (červená barva) a ze zemí mimo EU a schengenský prostor (neoznačené žádnou barvou), které nejsou na seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy, je po vstupu do ČR až na výjimky nutno nahlásit svůj vstup krajské hygienické stanici a do 5 dní na vlastní náklady podstoupit RT-PCR test na Covid-19 nebo podstoupit karanténu.

Vzhledem k současné situaci platí přísnější pravidla pro vstup také při cestování po celém světě. Naši vážení cestující jsou zodpovědní za to, že se informují, dokonce i bezprostředně před zahájením cesty, o platných předpisech pro vstup a výstup a mají u sebe všechny potřebné dokumenty, aby tak předešli svému vyloučení z přepravy nebo zatížení vysokými pokutami.

Dále důrazně doporučujeme necestovat bez komplexního cestovního pojištění s krytím na pandemie
či Covid-19:

Naše komplexní cestovní pojištění Generali Vás chrání také v případě nemoci Covid-19!!!!!!
Pojištění STORNA se vztahuje i na případy, kdy před odjezdem onemocníte nemocí COVID-19 nebo budete muset do povinné karantény. Na oboje musí bý vystavena neschopenka. Platí to i pro všechny cesty i
do tzv. exotických destinací, kde se klienti musí prokazovat negativním testem na Covid-19. Pokud se klienti dozví např. ve lhůtě 72 hodin před odletem, že jejich test na Covid-19 je pozitivní, stačí si nechat vystavit neschopenku, zájezd stornovat a a uplatnit pak stornopoplatky u pojišťovny jako
v případě storna z důvodu nemoci.
Naše CK se bude dobrovolně a ráda podílet na případné Vaší povinné spoluúčasti. Zpětně po vyplacení pojistné události pojišťovnou Vám uhradíme část Vaší spoluúčasti v minimálním rozsahu 50-100%! Buď se o to podělíme 50:50 či dokonce nebudete platit nic. Naše snaha je minimalizovat Vaše případné náklady.

***********************************************************************************************************************************

Emirates jako první letecká společnost na světě nově nabízí všem svým cestujícím pojištění pro případ onemocnění COVID-19, a to zcela zdarma.

Pojištění pro případ onemocnění COVID-19:

  • pokryje náklady na léčbu až do výše 150 000 EUR
  • pokryje náklady na případný pobyt v karanténě do výše 100 EUR na den po dobu 14 dní
  • je zdarma pro všechny cestující ve všech cestovních třídách
  • je k dispozici s okamžitou platností pro všechny cesty do 31.10.2020 (první úsek cesty musí být dokončen do 31.10.2020)
  • je platné po dobu 31 dní od data nástupu cesty (cestující může pojištění využít po celou dobu trvání pojištění a to i tehdy, pokud pokračují do jiné destinace)
  • cestující se nemusí nikde registrovat a vyplňovat další formuláře, v případě onemocnění COVID -19 se pouze obrátí na speciální zákaznickou linku
  • veškeré informace a číslo této speciální zákaznické linky naleznete na www.emirates.com/COVID19assistance


Další letecká společnost flydubai oznámila, že bude nabízet všem svým cestujícím pojištění pro případ onemocnění COVID-19 zcela zdarma.
Od 1.9.2020 mají cestující flydubai standardně jako součást letenky zahrnuto cestovní pojištění COVID 19. To znamená, že pokud budete mít pozitivní test na COVID-19 během Vaší cesty, budou pokryty vaše zdravotní náklady a náklady na karanténu. Toto krytí platí pro cestovní období od 1.9.2020 (resp. od 1.10.2020) pro odlety z Prahy do 30.11.2020.

Také letecká společnost Air Arabia oznámila, že bude nabízet všem svým cestujícím pojištění pro případ onemocnění COVID-19 zcela zdarma.
Produkt Global Covid-19 Cover je zahrnut u každé letenky vystavené v tarifu VALUE a EXTRA, rezervované v období 20.9.-31.12.2020 (platí pro cesty ve stejném období). Klienti budou kryti po dobu 31 dnů od prvního dne jejich cesty. Pokud cestujícím bude na cestách diagnostikován COVID-19, postará se letecká společnost o jejich léčebné výdaje a náklady na
karanténu. Klienti rovněž mohou využít nonstop službu globálního asistenčního týmu Air Arabia COVID-19.
Podrobnější informace k produktu a odpovědi na nejčastější dotazy naleznete na webové stránce
https://www.airarabia.com/en/covid-19-global-assistance-coverAktualizováno 24.9.2020

 Baros Maledivy

Dubai

Srí Lanka

Kuba