Letecká
(+/- 5 dní)
2
0
, Letecká, 2 dospělí

Rychlý přehled
  • jeden z nejžádanějších hotelů v Agios Nikitas
  • nově zrekonstruované pokoje boutique style
  • příjemná rodinná atmosféra
  • na hlavní pěší třídě ale na vyvýšeném místě v zahradě
Poloha
  • písečná pláž Agios Nikitas 80 m
  • hlavní město Lefkas 11 km
  • letovisko Nidri s promenádou 28 km
  • letiště Preveza 35 km

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 2 osoby s možností 1 přistýlky.

pokoje pro 2 osoby (dvojlůžko nebo 2 samostatná lůžka s vysokou moderní matrací) s možností 1 přistýlky v 1. nebo 2.patře, mají vlastní příslušenství se sprchou, minilednici, individuální klimatizaci (zdarma), SAT-TV, WiFi (zdarma, dostupné i ve většině pokojů), balkon s výhledem do zahrady nebo na hlavní pěší třídu. Na vyžádání lze sjednat 3 lůžkový pokoj (3 pevná lůžka).

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis hotelu

Terasa.

Položení přímo u pěší zóny.

Poloha
hotel Nefeli je situovaný v centru vesničky Agios Nikitas, na hlavní pěší třídě jednoho z nejvyhledávanějších letovisek celé oblasti. Od malebné písečně-oblázkové pláže s pozvolným vstupem do vody je vzdálen 80 m. Pěší třída nabízí řadu obchůdků, taveren a malých barů. Na místní pláži se Vám naskytne dechberoucí pohled na tyrkysové vody otevřeného moře. Jde o rodinný hotel postavený převážně z opracovaného kamene, který mu dává nezaměnitelný půvab umocněný přátelskou rodinnou atmosférou. Je obklopen vzrostlou zelení ve stupňovitém terénu. Ačkoliv hotel leží na hlavní tepně této původní rybářské vesničky, toto si ani neuvědomujete, neb jste vždy mnohem výše než třída vyhrazená pouze pro pěší. Pouhých 20 minut chůze přes naproti ležící pahorek leží jedna z perel ostrova - pláž Milos. Pouze 2,5 km severně od střediska se rozléhá jedna z největších pláží ostrova - Pefkoulia. Nejdelší a největší pláž ostrova - Kathisma je vzdálena 4 km směrem na jih. Do hlavního města Lefkasu (12 km) se lze dopravit místní autobusovou dopravou. Její zastávka je v horní části pěší třídy (cca 130 m). Letiště v Preveze je vzdáleno 33 km. Nejživější letovisko ostrova - Nidri je vzdáleno 30 km. Neznámější pláže ostrova Egremni (25 km) a Porto Katsiki (31 km).

Vybavení hotelu
třípodlažní rodinný hotel 3* s důrazem na pohostinnost a příjemnou atmosféru je posazen ve stupňovitém svahu, čímž vznikají 4 hotelové terasy s příjemným posezením ve stínu olivovníků a ostatní zeleně. Nabízíme ubytování v pokojích se snídaní (v ceně) s výhledem do vesničky nebo na hory. Při vstupu Vás uvítá menší recepce s posezením a knihovnou, WiFi zdarma, na hotelových terasách se nabízí příjemné posezení u kávy nebo koktejlu. Hotel disponuje soukromým parkovištěm v části nad pěší třídou. Zatoužíte-li po bazénu, lze využít bazén v hotelu Odyssey ležícím přímo přes ulici (nepsanou podmínkou je alespoň malá konzumace v místním pool baru).

Vybavení pokoje
nedávno nově zrekonstruované, vkusně a účelně vybavené dvoulůžkové pokoje (dvojlůžko nebo 2 samostatná lůžka s kvalitní vysokou matrací) a třílůžkové pokoje (3 pevná lůžka) jsou vybavené vlastním příslušenstvím se sprchou, minilednicí, individuální klimatizací (zdarma), SAT-TV, WiFi (zdarma, dostupné ve většině pokojů a v areálu recepce a teras), balkón. Na vyžádání lze sjednat nerekonstruovaná studia pro 2-3 osoby v přízemní části hotelu s vlastní menší terasou a kuchyňským koutem.

Stravování
snídaně - rozšířená kontinentální (bufet). Možnost doobjednat polopenze (večeře v partnerské taverně).

Náš názor
díky rodinné atmosféře, kvalitě ubytování, služeb a skvělé lokalitě je hotel Nefeli zárukou spokojenosti i pro náročnější klientelu. Hotel se řadí mezi nejlepší hotely ve středisku a za poslední léta se stal jedním z nejžádanějších hotelů naší nabídky na ostrově Lefkáda. Vzhledem k těmto skutečnostem i faktu, že jde o ubytování ve velmi atraktivní lokalitě, doporučujeme našim klientům včasnou rezervaci.

Odkaz na WWW

Lefkáda
Jónský ostrov pojmenovaný podle proslulých bílých skalisek na nejjižnějším cípu ostrova se starým majákem nad jeho útesy. Je čtvrtým největším z jónského 7-ostroví (eptanisos). Ostrov zůstával dlouhá léta uchráněn před turismem a to zejména díky snaze řeckého rejdaře a miliardáře Aristotela Onassise. I proto dodnes můžete na Lefkádě navštívit místa, kde se jakoby zastavil čas. Střídají se tu malé písečné či oblázkové pláže s romantickými zálivy a dlouhé pláže pod divokými srázy západního pobřeží. Kdo nespočinul na plážích Porto Katsiki, Kathisma, Pefkoulia, Egremni či Agiofili, ten nenavštívil Lefkádu. Objevovat můžete pláže s řadou kaváren, taveren, plážovým servisem, ale také malé plážičky doslova schované před turisty. Na východním pobřeží Vás určitě zaujme souostroví malých soukromých ostrůvků zvané Prigiponésie. Tyto na východním pobřeží uzavírají vlivy otevřeného moře a proto v letoviscích Nidri, Perigiali, Nikiana i Ligia je moře vždy poklidné. Zatímco východní pobřeží skýtá rušnější střediska, na divokém západním pobřeží Lefkády je pouze jedno - famózní a turisty zbožňované Agios Nikitas. Ostrov Lefkáda zůstává díky dostatku podzemních vod zelený po celou dobu léta. Nabízí nádherný kontrast mezi letovisky na úrovni moře a za nimi se čnícími horami s výškou až 1 000m n.m. Již dvě desetiletí se tato destinace řadí mezi jedny z nejoblíbenějších v celém Řecku. Bez nadsázky lze použít slova našich klientů, že Lefkáda je ,,ostrov návykový,, což potvrzuje i obrovské procento návratnosti naší klientely.


Řecko - LastMinute
Ceny za osobu
Důležité informace

Řeč

Oficiálním jazykem je řečtina. Je zde velmi rozšířená angličtina a němčina, někdy se domluvíte i italsky. Krom řecké alfabety jsou nápisy, značky, jídelní lístky a vše ostatní nabízené i v latince.

Měna

Řecko používá evropskou měnu, tj. 1 euro (EUR) = 100 centů. Platební kartu akceptuje většina hotelů, obchodů, půjčoven aut i restaurací. Bankomaty jsou snadno dostupné. Přesto doporučujeme, zejména u cest do menších středisek, mít sebou hotovost v EUR. České koruny v Řecku vyměnit nelze.

Časový rozdíl

+1 hodina

Elektrické napětí

220 V

Cestovní pas

Občan České republiky může cestovat do zemí Evropské unie na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Doklady musí platit minimálně po dobu plánovaného pobytu. Je nutné, aby dítě mělo vlastní cestovní doklad. Pro klienty jenž nemají české občanství doporučujeme informovat se na Velvyslanectví Řecka v Praze.

Celní a devizové předpisy

V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží vyjma zboží, které podléhá spotřební dani. Volně je dovoleno převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. U některého zboží platí limit na osobu a pobyt - 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína (z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva. Upozorňujeme na vývoz jakýchkoli předmětů historické hodnoty, který je u Řecka zakázán.