(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Glacier Express - nejpomalejší rychlík světa je snem všech železničních nadšenců. Za okny panoramatických vagonů s částečně prosklenou střechou defilují zasněžené velehory, hluboká údolí, horské potoky, vodopády a upravená švýcarská krajina. Když se k tomu den před odjezdem přidá Zermatt pod mohutnou pyramidou Matterhornu a na závěr mondénní Svatý Mořic, je koktejl dokonale umíchán.

Rychlý přehled
 • 4denní poznávací zájezd s denním přejezdem na cestě tam
 • jízda Glacier Expressem v ceně zájezdu
 • 2 snídaně, 1 večeře a 1 oběd v ceně zájezdu
Trasa
 • Saas-Almagell
 • Zermatt
 • Saas-Grund
 • Hohsaas
 • Saas-Fee
 • Brig
 • Andermatt
 • průsmyk Oberalp
 • Disentis
 • Rýnská soutěska
 • viadukt Landwasser
 • Preda a tunel průsmykem Albula
 • Svatý Mořic

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Pokoj pro 4 osoby

Maximální možné obsazení: 4 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Oběd v Glacier Expressu zdarma

Nechte se pozvat na oběd v Glacier Expressu...! Vydejte se s námi na cestu Glacier Expressem, nejpomalejším rychlíkem světa, a zpříjemněte si cestu stylovým obědem servírovaným během jízdy až k Vašemu sedadlu. Nyní máte navíc jedinečnou možnost nechat se na oběd pozvat a o útratu se nestarat... Při zakoupení tohoto zájezdu totiž oběd (1 hlavní jídlo) ve vlaku automaticky získáte zdarma, tj. netýká se Vás standardní příplatek 800 Kč. Jedná se o mimořádnou nabídku připravenou ve spolupráci s Rhétskou dráhou (Rhätische Bahn AG).

Popis
4denní zájezd s denním přejezdem

1. den
Odjezd ráno. Průjezd Německem a Rakouskem kolem Bodamského jezera do Švýcarska. Průjezd okolo jezera Vierwaldstättersee a krajinou dalších krásných jezer do průsmyku Brünig. Zastávka v průsmyku Grimsel s výhledem na Bernské a Walliské Alpy a ledovec Rhonegletscher. Pozdě večer ubytování v hotelu Monte Moro v Saas Almagell. Nocleh.

2. den
Snídaně. Odjezd do Täsche. Zubačkou do Zermattu, nejbohatší švýcarské obce. Alpským metrem na Sunneggu (2288 m n.m.), v jezeru Leisee se zrcadlí mohutná pyramida Matterhornu lemovaná věncem okolních čtyřtisícovek. Návrat do Zermattu. Prohlídka Zermattu s dřevěnými walliskými domy a mondénními hotely. Odjezd do Saas-Grund. Výjezd kabinovou lanovkou na Kreuzboden (2397 m n.m.) a dále na Hohsaas (3098 m n.m.) pod mohutným Weissmiesem. Panoramatický výhled na protilehlé čtyřtisícovky a pod nimi na horské terase ležící Saas-Fee. Lanovkou zpět do Saas Grundu. Výjezd do Saas Fee, alpského střediska obklopeného 13 čtyřtisícovkami a ledovci, prohlídka. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd do Brigu, krátká prohlídka města. Nástup do věhlasného Glacier Expressu - nejpomalejšího rychlíku na světě. Vlak jede nejkrásnějšími partiemi švýcarských Alp, které je možno obdivovat z klimatizovaných panoramatických vozů s částečně prosklenou střechou. Objednaný oběd je servírován během jízdy, aniž by bylo nutno opustit pohodlné sedadlo.
Nejdříve cesta hlubokým údolím Rhony podél walliských dřevěných domů a barokních vesnických kostelíků, v jednom místě se vlak otočí v tunelu o 270 stupňů a vystoupá přitom o 150 metrů. Potom se údolí horní Rhony rozšíří a za Oberwaldem vlak pojede 20 minut 15 km dlouhým tunelem Furka až do horského Andermattu.
V Andermattu je zapřažena lokomotiva s ozubnicovým pohonem a vlak začne pomocí ozubnice stoupat do průsmyku Oberalp (2033 m n.m.) - nejvyššího bodu trasy se stejnojmenným horským jezerem uprostřed mohutných alpských štítů. Při sjezdu do Disentisu s monumentálním benediktinským klášterem se naskýtají nádherné výhledy.
V Disentisu je zapřažena opět normální lokomotiva a za Ilanzem se vlak ponoří do Rýnské soutěsky. V hlubokém kaňonu jsou koleje těsně podél Rýna, okolo se tyčí mohutné bílé skalní stěny. Po opuštění soutěsky vlak mine v Reichenau soutok Předního a Zadního Rýna a pokračuje širokým údolím do Thusisu, kde se rozloučí s Rýnem. Za Thusisem se údolí opět zužuje, vlak totiž projíždí soutěskou Schyn proti toku Albuly do Tiefencastelu.
V Tiefencastelu začíná známá trať přes průsmyk Albula, která je zahrnuta na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Nejdříve vlak jede krajinou zelených horských luk a malebných hor. Před Filisurem je světoznámý 65 metrů vysoký a 130 metrů dlouhý viadukt Landwasser, který je zakončen ohromujícím vjezdem do tunelu ve skalním masivu. A pak vlak stoupá z Bergünu do Predy – na 12,6 km překonává výšku 416 metrů díky 5 kruhovým tunelům, 2 normálním tunelům, 9 viaduktům a 2 galeriím. Hned za Predou začíná tunel Albula dlouhý skoro 6 km. Za tunelem se otevře pohled do údolí Engadin a vlak klesá až do mondénního Svatého Mořice. Po výstupu z vlaku odjezd podél toku Innu údolím Engadin do ČR.

4. den
Návrat ráno.

Poznámka
POZOR: Zájemci o OBĚD V GLACIER EXPRESSU (hlavní jídlo) ho nyní mohou získat ZDARMA, tj. standardní příplatek 800 Kč je snížen na 0 Kč; Jedná se o mimořádnou nabídku připravenou ve spolupráci s Rhétskou dráhou (Rhätische Bahn AG) s platností do odvolání.NÁŠ TIP PRO RODINNOU DOVOLENOU: Využijte slevu 800,-Kč/os. u dětí/dospělých do 25 let, která lze navíc kombinovat se slevou pro 3. a 4. osobu na pokoji ve výši 500,-Kč/os. Dítě/dospělý do 25 let ve 3lůžkovém nebo 4lůžkovém pokoji má tedy nárok na slevu 1.300,-Kč!!!

Minimální výměna na vstupy
30 CHF.

Poznávací zájezdy
Švýcarsko - LastMinute
Ceny za osobu