(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Gotthard Panorama Express 1.třídou a Jungfrau

Švýcarsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Gotthard Panoramic Express je další ze známých švýcarských panoramatických vlaků, který vás z Arth-Goldau přepraví až do Lugana. Za okny panoramatického vagonu 1.třídy se střídají jezera, hory, vodopády, hrady, tunely a viadukty. Předchozí den vyšplháte zubačkou na Kleine Scheidegg pod severní stěnou Eigeru a můžete pokračovat až na Jungfraujoch – nejvýše položené evropské nádraží. A když se k tomu přidají města Interlaken, Lucern a Lugano, poznáte plně švýcarskou rozmanitost.

Rychlý přehled
  • 4denní poznávací zájezd s denním přejezdem na cestě tam
  • jízda Gotthard Panorama Expressem na trase Arth-Goldau-Lugano v ceně zájezdu
  • 2 noci s polopenzí v hotelu Eiger Lodge v Grindelwaldu na úpatí severní stěny Eigeru
  • fakultativně možnost vyjet až na nejvyšší evropské nádraží Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.)
Poloha

Ubytování a rozmistění osob

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 2 osoby, balkon

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Poptat

Zvolený zájezd nelze on-line nacenit a rezervovat.

Zanechte nám kontakt a naše operátorky Vás budou kontaktovat a pomohou Vám s rezervací či výběrem jiného zájezdu dle Vašich představ.
Jméno *
Příjmení *
Zájezd *
Email *
Telefon
Termín od
Termín do
Poznámka

Popis hotelu

Popis
4denní zájezd s denním přejezdem

1. den
Odjezd ráno. Průjezd Německem do Švýcarska. Zastávka u Rýnských vodopádů, které mají nejmohutnější průtok v Evropě. Rýn o šířce 150 metrů se řítí do hloubky 23 metrů. Na vyhlídce se dostanete do bezprostřední blízkosti vodopádů. Po prohlídce průjezd Švýcarskem okolo jezera Vierwaldstättersee, kolem jezer Lungern a Sarnen a přes průsmyk Brünig do Grindelwaldu – svěznámého horského střediska položeném v kotli vrcholů Eiger, Schreckhorn a Wetterhorn. Ubytování v hotelu Eiger Lodge na úpatí severní stěny Eigeru. Večeře (bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

2. den
Snídaně. Odjezd údolím Lütschine do Interlaken. Prohlídka mondénních lázní mezi Thunským a Brienzským jezerem. Po prohlídce Interlaken odjezd proti toku říčky Lütschine do Lauterbrunnenu v hlubokém údolí pod masivem Jungfrau. V údolí je nejen známý vodopád padající z vysoké terasy, ale i barevně osvětlené jeskynní trümmelbašské vodopády. Po prohlídce vodopádů výjezd ozubnicovou železnicí z Lauterbrunnenu přes Wengen až do sedla Kleine Scheidegg (2061 m n.m.). Celý výjezd poskytuje nádherné pohledy na hluboké údolí Lauterbrunnen a masivy Jungfrau a Mönch se sněhobílými ledovci. Wengen, ležící na horské terase, je cílovým místem lyžařských závodů Lauberhorn. Od horských hotelů v sedle Kleine Scheidegg se otvírá bezprostřední pohled na sněhobílý masiv Jungfrau. Co ale nejvíce bere dech, je mohutná severní stěna Eigeru, která byla a je velkou výzvou pro horolezce z celého světa. Zájemci mohou pokračovat fakultativně za příplatek cca 91 CHF ve skále vysekaným tunelem na nejvyšší evropské nádraží Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.). Cestou zastávky u vyhlídek Eigernordwand a Eismeer, z terasy Sphinx (3571 m n.m.) panoramatický výhled na švýcarské Alpy a nejdelší alpský ledovec Aletsch. Po návratu se připojíte ke skupině. Po vychutnání krásných pohledů sjezd ozubnicovou železnicí z Kleine Scheidegg do Grindelwaldu, trasa vede přímo pod severní stěnou Eigeru. Návrat do hotelu. Večeře (bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd okolo Brienzského jezera a přes průsmyk Brünig do Luzernu u jezera Vierwaldstättersee. Prohlídka malebného Luzernu, středověká část na obou březích řeky Reuss, vytékající z jezera, je chráněna dochovanou hradbou s 9 věžemi. Prohlídkový okruh vede přes oba historické dřevěné mosty – Kapellbrücke a Spreuerbrücke, mezi nimi je nádherný barokní jezuitský kostel. Po prohlídce nástup na parní loď a plavba po jezeře Vierwaldstättersee až do Weggis. Plavba lodí s parním pohonem trvá 45 minut a je neustále co sledovat. Nejbližšímu okolí dominují mohutné hory Pilatus a Rigi, v pozadí jsou zasněžené alpské vrcholky. Po výstupu z lodě odjezd autobusem do Arth-Goldau. V Arth-Goldau natoupíte do originálního Gotthard Panorama Expressu. Pojedete v panoramatickém vagonu 1.třídy, bude možnost využít i tzv. fotografický vagon s možností otevření oken. Během jízdy bude ve vlaku k dispozice místní odborný průvodce, který upozorní na pamětihodnosti a zodpoví případné otázky. Vlak jede po historické Gotthardské železnici, která je po otevření nového Gotthardského tunelu již méně využívána. Hned za jezerem minete v Erstfeldu severní portál nového supermoderního nejdelšího tunelu světa. Poté vlak začne stoupat k severnímu portálu starého tunelu, na 30 km vystoupá 600 metrů, proto musí využívat mnoho točitých tunelů. Ve Wassen se koleje tak zatáčí a vrací, že objedete barokní kostelík třikrát kolem dokola. Při průjezdu starým Gotthardským tunelem (15 km délky) budou na zdech tunelu promítány filmové sekvence z historie výstavby. Stavba trvala 10 let v letech 1872-1882, dělníci zažili nevýslovné utrpení, mnoho z nich nepřežilo. Smrt v tunelu nalezl i hlavní inženýr Louis Favre.
Na jižní straně tunelu klesají koleje chvílemi ještě divočeji, na 45 km přes 800 metrů. Impozatní jsou tři poschodí trati nad sebou mezi zastávkami Lavorgo a Bodio. Ve stanici Biasca je vidět zajímavý vodopád a to už vlak přijíždí údolí Leventina s klimatem pro pěstování vína. V Giornicu jsou mezi vinicemi k vidění tři pozoruhodné kostely. V Bellinzoně uvidíte po obou stranách vlaku trojici původně románských hradů Castelgrande, Montebello a Sasso Corbaro. A vlak už se blíží do cílové stanice Lugano, italsky mluvící město má už středomořský šarm i rostlinstvo. Po vystoupení z vlaku prohlídka mondénního města na břehu Luganského jezera s jeho výstavnými paláci a pěstěnými parky. Nad městem se zdvihá homole vrchu San Salvatore. Odjezd do ČR

4. den
Návrat ráno.

Poznámka
Na výběr máte 2lůžkové pokoje s balkonem/bez balkonu. 1lůžkové pokoje jsou vždy bez balkonu. Cena za 3 a 4lůžkový pokoj pro rodiny s dětmi na vyžádání.

Minimální výměna na vstupy
68 CHF + 91 CHF v případě individuálního výjezdu na Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.)

Poznávací zájezdy