(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Matterhorn a švýcarské horské železnice

Švýcarsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Matterhorn je stejně jako hodinky, čokoláda a horské železnice symbolem Švýcarska. Historickým parním vlakem přes průsmyk Furka, ozubnicovou železnicí na Gornergrat s výhledem na Matterhorn a kombinací lanovek a vláčku k přehradě Emosson, to vše zažijete během zájezdu. A města Zermatt, Crans-Montana a Vevey mají punc výjímečnosti. Nazapomenutelnou tečkou je Ženevské jezero.

Rychlý přehled
  • 5denní poznávací zájezd se železničními zážitky
  • 2 noci s polopenzí v hotelu v Crans-Montaně
  • jízda parním vlakem "Furkadampfbahn" v programu zájezdu
  • jízda zubačkou z Zermattu na Gornergrat s výhledem na Matterhorn
Poloha

Poptat

Zvolený zájezd nelze on-line nacenit a rezervovat.

Zanechte nám kontakt a naše operátorky Vás budou kontaktovat a pomohou Vám s rezervací či výběrem jiného zájezdu dle Vašich představ.
Jméno *
Příjmení *
Zájezd *
Email *
Telefon
Termín od
Termín do
Poznámka

Popis hotelu

Popis

5denní poznávací zájezd

1. den
Odjezd večer.

2. den
V noci průjezd Německem a Švýcarskem. Po odbočení z dálnice cesta pokračuje údolím Surselva proti toku Předního Rýna a stoupá až do průsmyku Oberalp (2044 m n.m) , v jehož blízkosti Rýn pramení. Z průsmyku Oberalp se sjede až do Andermattu a po krátké cestě přijedete do Realpu, je již připravován historický parní vlak. Před nástupem je dostatek času na fotografování. Poté následuje více než dvouhodinová jízda historickou ozubnicovou železnicí “Furkadampfbahn”, vagony jsou taženy historickou parní lokomotivou. Nejdříve vlak vystoupá do průsmyku Furka (2163 m n.m.), při stoupání přejíždí hluboká údolí po mostech, z nichž některé jsou originální „skládací“ konstrukce, což umožňuje jejich složení kvůli lavinám v zimním období. Za stanicí v průsmyku Furka projede vlak vrcholovým tunelem a při klesání se otevře mohutný horský kotel, vpravo ledovec Rhonegletscher s prameništěm Rhony, dole vesnička a nádraží Gletsch a v pozadí vinoucí se cesta na další z průsmyků Grimsel. Po sjezdu do Gletsche vlak pokračuje podél již mohutnící Rhony na nádraží do Oberwaldu. Po nástupu do autobusu odjezd hlubokým údolím Goms podél walliských dřevěných domů a barokních vesnických kostelíků do Brigu a dále do Sierre.
Ze Sierre výjezd serpentinami na náhorní plošinu, kde leží známé středisko Crans-Montana uprostřed jezírek a lesů. Z okrajové části Barzettes výjezd lanovkou přes Les Violettes až na Plaine Morte (2927 m n.m.). Z vrcholu nádherný výhled na blízký ledovec Plaine Morte a za ním se tyčící Wildstrubel. Naproti v dálce je vidět celý hřeben Walliských Alp s jejich čtyřtisícovkami. Návrat zpět lanovkou. Ubytování v hotelu La Foret přímo v Crans-Montaně. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd do Täsche v údolí Mattertal. Cestou průjezd horskou vesničkou Stalden, nad ní v horách je horská obec Visperterminen s vinicemi na jižních svazích. Uvidíte i pozůstatky mohutného sesuvu půdy kvůli kterému musela být přeložena železniční trať. Z Täsche zubačkou do Zermattu, který je nejbohatší švýcarskou obcí. V obci je doprava kvůli klidu a čistému vzduchu pro hosty zajišťována pouze elekromobily. Z Zermattu výjezd ozubnicovou železnicí na skalnatý hřeben Gornergrat (3089 m n.m.). Trať je dlouhá 9,3 km a překonává výškový rozdíl 1485 metrů. Po po výjezdu na Jungfraujoch je druhou nejvýše položenou tratí v Evropě. Během výjezdu se otevírají stále nové a nové pohledy na mohutný jehlan Matterhorn, zajímavostí je i mohutný viadukt Findelbach. Z konečné stanice je nádherný pohled nejen na Matterhorn, ale i na další čtyřtisícové vrcholy jako Monte Rosa, Breithorn, Weisshorn a další. Po vychutnání panoramatických rozhledů a občerstvení v horské restauraci návrat ozubnicovou železnicí do Zermattu. Prohlídka luxusního střediska s dřevěnými walliskými domy, mondénními hotely a hlavně s nádherným výhledem na Matterhorn. Navštívíte i památník obětí neúspěšných výstupů na Matterhorn. Po prohlídce návrat zubačkou do Täsche a odjezd autobusem do Crans-Montany. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Odjezd přes Martigny a průsmykem Col de la Forclaz až do Le Chatelard. Zde začíná dobrodružství nazvané Verticalp. Během necelé hodiny vyjedete ke koruně hráze přehrady Emosson (1965 m n.m.). Nejdříve 700 výškových metrů pozemní lanovkou, která překonává stoupání až 87%. Dokonalé výhledy umožní prosklená střecha. Poté vyhlídkovým panoramatickým vláčkem po horizontále až k úpatí přehradní hráze. Vláček s rozchodem pouhých 600 milimetrů jede po horizontále nad hlubokou propastí, projíždí několika tunely a vlevo se otvírají výhledy na masiv Mont Blanc. Nakonec přestoupíte na další pozemní lanovku a vyjedete 140 výškových metrů na korunu přehradní hráze. Široký rozhled na okolní čtyřtisícovky, hluboká údolí a malebně položené přehradní jezero korunuje masiv Mont Blancu. Až si dostatečně vychutnáte rozhled, vrátíte se lanovkami a vláčkem dolů k autobusu. Odjezd do vinařského Lutry na břehu Ženevského jezera. Cestou se míjí mohutný vodní hrad Chillon u Ženevského jezera a projíždí terasovými vinicemi Lavaux, oblast patří mezi světová dědictví UNESCO. Po výstupu v Lutry procházka úzkými uličkami a nádhernou pobřežní promenádou. Z Lutry lodní výlet po Ženevském jezeře až do luxusního Vevey, z lodi opět pohledy na vinice Lavaux, v dálce se vypíná zasněžený hřeben Dents du Midi. Prohlídka Vevey s pobřežní promenádou lemovanou palmami, sochou Charlese Chaplina a památníkem Jana Palacha. Odjezd do ČR.

5. den
Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy
na vlaky a loď: 245 CHF.

Poznávací zájezdy