(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Mont Blanc Express a Ženevské jezero

Švýcarsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

„Mezinárodní“ express je vlastně vyhlídkový vlak mezi švýcarským Martigny a francouzským Chamonix. Už cestou je za okny vidět sněhobílý Mont Blanc – nejvyšší hora Alp. Červenou zubačkou vyjedete ze Chamonix až k ledovci Mer de Glace. Další den prožijete zážitkový výjezd dvěma lanovkami a jedním vláčkem k horské přehradě Emosson, vlakem projedete vinicemi Lavaux, poplujete lodí po Ženevském jezeře a poznáte pobřežní promenádu z Montreux k vodnímu hradu Chillon. Teď už jen neodolat lákavé nabídce.

Rychlý přehled
 • 4denní poznávací zájezd s denním přejezdem na cestě tam
 • jízda Mont Blanc Expressem na trase Martigny-Chamonix, ozubnicovou železnicí Chamonix-Montenvers a gondolovou lanovkou k ledovci Mer de Glace v ceně zájezdu
 • 2 noci s polopenzí (snídaně i večeře formou bufetu) v hotelu***
 • v ceně je vstup do hotelového relaxačního centra (bazén, vířivka, sauna, pára)
Trasa
 • Leysin
 • Martigny
 • Chamonix
 • Montenvers
 • Mer de Glace
 • Chatelard
 • přehrada Emosson
 • Aigle
 • Lutry
 • Ženevské jezero
 • Montreux
 • hrad Chillon

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 4 osoby

Maximální možné obsazení: 4 dospělí


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
4denní zájezd s denním přejezdem

1. den
Odjezd ráno. Průjezd Německem do Švýcarska. Zastávka u Rýnských vodopádů, které mají nejmohutnější průtok v Evropě. Rýn o šířce 150 metrů se řítí do hloubky 23 metrů. Na vyhlídce se dostanete do bezprostřední blízkosti vodopádů. Po prohlídce průjezd Švýcarskem. Po sjezdu k Ženevskému jezeru se autobus vyšplhá do Leysin na slunné terase. Ubytování v hotelu Central Residence&Spa, v ceně ubytování je vstup do relaxačního centra s bazénem, vířivkou, saunou a párou. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

2. den
Snídaně. Odjezd do Martigny v údolí Rhony. Nástup do Mont Blanc Expressu, který již více než 100 let spojuje švýcarské Martigny s francouzským Chamonix. V panoramatickém vagonu si vychutnáte průjezd divokými soutěskami, malebnými horskými vesničkami a vše je korunováno výhledy na nejvyšší alpský masiv Mont Blanc. Jízda dlouhá 38 km trvá 90 minut, z toho 18 km ve Švýcarsku a 20 km ve Francii. Vlak cestou střídá napájení z trolejí i kolejí, hranici v Le Chatelard se vymění švýcarský strojvůdce za francouzského. V Chamonix přestup na ozubnicovou železnici. Červený vlak uvedený do provozu v roce 1909 vystoupá během 20 minut až do stanice Montenvers (1913 m n.m.). Z vyhlídkové plošiny je krásný pohled na severní stranu masivu Grandes Jorasses a ledovec Mer de Glace – největší francouzský ledovec. Poté sjedete gondolovou lanovkou nad ledovec Mer de Glace a po schodech sestoupíte až k ledovci. Při návštěvě Ledovcové jeskyně se dostanete přímo do nitra ledovce. Po návratu zpět gondolovou lanovkou projdete kolem legendárního hotelu Montenvers k stálé expozici Glaciorium zabývající se výzkumem ledovců. Před odjezdem navštívíte také muzeum horských krystalů Galerie des Cristaux. Návrat ozubnicovou železnicí do Chamonix a prohlídka populárního horského střediska. Odjezd autobusem přes průsmyk Col de la Forclaz zpět do Švýcarska. Při počátku výjezdu do Leysin se v plné kráse zaskví hrad Aigle uprostřed vinic. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd přes Martigny a průsmykem Col de la Forclaz až do Le Chatelard. Zde začíná dobrodružství nazvané Verticalp. Během necelé hodiny vyjedete ke koruně hráze přehrady Emosson (1965 m n.m.). Nejdříve 700 výškových metrů pozemní lanovkou, která překonává stoupání až 87%. Dokonalé výhledy umožní prosklená střecha. Poté vyhlídkovým panoramatickým vláčkem po horizontále až k úpatí přehradní hráze. Vláček s rozchodem pouhých 600 milimetrů jede po horizontále nad hlubokou propastí, projíždí několika tunely a vlevo se otvírají výhledy na masiv Mont Blanc. Nakonec přestoupíte na další pozemní lanovku a vyjedete 140 výškových metrů na korunu přehradní hráze. Široký rozhled na okolní čtyřtisícovky, hluboká údolí a malebně položené přehradní jezero korunuje masiv Mont Blancu. Až si dostatečně vychutnáte rozhled, vrátíte se lanovkami a vláčkem dolů k autobusu. Odjezd do Aigle v údolí Rhony. Z Aigle jízda vlakem do vinařského Lutry na břehu Ženevského jezera. Nejdříve vlak těsně míjí mohutný vodní hrad Chillon u Ženevského jezera. Poté vlak projíždí terasovými vinicemi Lavaux, oblast patří mezi světová dědictví UNESCO. Po výstupu z vlaku v Lutry procházka úzkými uličkami a nádhernou pobřežní promenádou. Z Lutry lodní výlet po Ženevském jezeře až do luxusního Montreux, z lodi opět pohledy na vinice Lavaux, v dálce se vypíná zasněžený hřeben Dents du Midi. Prohlídka Montreux a procházka pobřežní promenádou lemovanou palmami z Montreux ke středověkému vodnímu hradu Chillon. Odjezd do ČR.

4. den
Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy
55 CHF (lanovky a loď).

Poznávací zájezdy
Švýcarsko - LastMinute
Ceny za osobu