(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Mont Blanc Express a Ženevské jezero

Švýcarsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

„Mezinárodní“ express je vlastně vyhlídkový vlak mezi švýcarským Martigny a francouzským Chamonix. Už cestou je za okny vidět sněhobílý Mont Blanc – nejvyšší hora Alp. Červenou zubačkou vyjedete ze Chamonix až k ledovci Mer de Glace. Další den si lanovkou vyjedete k panoramatické otáčivé restauraci Kuklos, vlakem projedete vinicemi Lavaux, poplujete lodí po Ženevském jezeře a poznáte pobřežní promenádu z Montreux k vodnímu hradu Chillon. Teď už jen neodolat lákavé nabídce.

Rychlý přehled
  • 4denní poznávací zájezd s denním přejezdem na cestě tam
  • jízda Mont Blanc Expressem na trase Martigny-Chamonix, ozubnicovou železnicí Chamonix-Montenvers a gondolovou lanovkou k ledovci Mer de Glace v ceně zájezdu
  • 2 noci s polopenzí (snídaně i večeře formou bufetu) v hotelu***
  • v ceně je vstup do hotelového relaxačního centra (bazén, vířivka, sauna, pára)
Poloha

Ubytování a rozmistění osob

Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Pokoj pro 4 osoby

Maximální možné obsazení: 4 dospělí


Poptat

Zvolený zájezd nelze on-line nacenit a rezervovat.

Zanechte nám kontakt a naše operátorky Vás budou kontaktovat a pomohou Vám s rezervací či výběrem jiného zájezdu dle Vašich představ.
Jméno *
Příjmení *
Zájezd *
Email *
Telefon
Termín od
Termín do
Poznámka

Popis hotelu

Popis
4denní zájezd s denním přejezdem

1. den
Odjezd ráno. Průjezd Německem do Švýcarska. Zastávka u Rýnských vodopádů, které mají nejmohutnější průtok v Evropě. Rýn o šířce 150 metrů se řítí do hloubky 23 metrů. Na vyhlídce se dostanete do bezprostřední blízkosti vodopádů. Po prohlídce průjezd Švýcarskem. Po sjezdu k Ženevskému jezeru se autobus vyšplhá do Leysin na slunné terase. Ubytování v hotelu Central Residence&Spa, v ceně ubytování je vstup do relaxačního centra s bazénem, vířivkou, saunou a párou. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

2. den
Snídaně. Odjezd do Martigny v údolí Rhony. Nástup do Mont Blanc Expressu, který již více než 100 let spojuje švýcarské Martigny s francouzským Chamonix. V panoramatickém vagonu si vychutnáte průjezd divokými soutěskami, malebnými horskými vesničkami a vše je korunováno výhledy na nejvyšší alpský masiv Mont Blanc. Jízda dlouhá 38 km trvá 90 minut, z toho 18 km ve Švýcarsku a 20 km ve Francii. Vlak cestou střídá napájení z trolejí i kolejí, hranici v Le Chatelard se vymění švýcarský strojvůdce za francouzského. V Chamonix přestup na ozubnicovou železnici. Červený vlak uvedený do provozu v roce 1909 vystoupá během 20 minut až do stanice Montenvers (1913 m n.m.). Z vyhlídkové plošiny je krásný pohled na severní stranu masivu Grandes Jorasses a ledovec Mer de Glace – největší francouzský ledovec. Poté sjedete gondolovou lanovkou nad ledovec Mer de Glace a po schodech sestoupíte až k ledovci. Při návštěvě Ledovcové jeskyně se dostanete přímo do nitra ledovce. Po návratu zpět gondolovou lanovkou projdete kolem legendárního hotelu Montenvers k stálé expozici Glaciorium zabývající se výzkumem ledovců. Před odjezdem navštívíte také muzeum horských krystalů Galerie des Cristaux. Návrat ozubnicovou železnicí do Chamonix a prohlídka populárního horského střediska. Odjezd autobusem přes průsmyk Col de la Forclaz zpět do Švýcarska. Při počátku výjezdu do Leysin se v plné kráse zaskví hrad Aigle uprostřed vinic. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den
Snídaně. Odchod ke kabinové lanovce a výjezd k otáčivé restauraci Kuklos s jedinečným panoramatickým pohledem od Eigeru přes Matterhorn až k Mont Blancu. Návrat lanovkou zpět a přechod k nádraží v Leysin. Sjezd ozubnicovou železnicí z horského Leysin do Aigle, v závěru se otevře nádherný letecký pohled na hrad Aigle. Odjezd autobusem do vinařského Lutry na břehu Ženevského jezera. Projíždí se terasovými vinicemi Lavaux, oblast patří mezi světová dědictví UNESCO. Po výstupu z vlaku v Lutry procházka úzkými uličkami a nádhernou pobřežní promenádou. Z Lutry lodní výlet po Ženevském jezeře až do luxusního Montreux, z lodi opět pohledy na vinice Lavaux, v dálce se vypíná zasněžený hřeben Dents du Midi. Prohlídka Montreux a procházka pobřežní promenádou lemovanou palmami z Montreux ke středověkému vodnímu hradu Chillon. Odjezd do ČR.

4. den
Návrat ráno.

Minimální výměna na vstupy
46 CHF (lanovky a loď).

Poznávací zájezdy