(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Švýcarské horské železnice

Švýcarsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Švýcarské horské železnice jsou pojmem v celém světě. Kvůli mimořádné atraktivitě byly železnice přes průsmyky Albula a Bernina zapsány do světového dědictví UNESCO. My jsme pro Vás vytipovali ty nejatraktivnější pasáže Rhétských drah, ubytováni budete v centru Davosu a chybět nebude ani prohlídka mondénního Svatého Mořice či starobylého města Chur. A nebylo by to Švýcarsko bez úchvatných horských panoramat... Třešinkou na dortu je pak pohodlné cestování s denními přejezdy na cestě tam i zpět!

Rychlý přehled
 • 5denní poznávací zájezd s denním přejezdem tam i zpět
 • 4 noci s polopenzí v hotelu** v centru Davosu
 • nejatraktivnější úseky tratí Bernina a Albula (UNESCO) v programu zájezdu
Trasa
 • Davos
 • kruhový viadukt Brusio
 • průsmyk Bernina
 • Svatý Mořic
 • Preda u tunelu Albula
 • viadukt Landwasser
 • Tiefencastel
 • Chur
 • Arosa
 • Schatzalp
 • viadukt Wiesen
 • viadukt Solisbrücke
 • Filisur
 • Weissfluh

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 3 osoby

Maximální možné obsazení: 3 dospělí


Pokoj pro 4 osoby

Maximální možné obsazení: 4 dospělí


Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Jednolůžkový pokoj

Maximální možné obsazení: 1 dospělý


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
5denní zájezd s denními přejezdy

1. den
Odjezd ráno. Průjezd Německem a Rakouskem kolem Bodamského jezera do Švýcarska. Od Bodamského jezera proti toku Rýna až do Vaduzu. Prohlídka Vaduzu – hlavního města Lichtenštejnska. Městu dominuje zámek, ve kterém sídlí knížecí rodina. Po prohlídce dále proti toku Rýna kolem historického města Chur až do Thusisu. Za Thusisem průjezd soutěskou Schyn. Cesta pokračuje přes starobylé horské vesničky až do Davosu (1560 m n.m.) – nejvýše položeného švýcarského města uprostřed horských velikánů. Ubytování v hotelu Ochsen přímo v centru. Večeře. Nocleh.

2. den
Snídaně. Odjezd do průsmyku Julier (2284 m n.m.), tento průsmyk využívali již Římané. Po zastávce sjezd do údolí Engadin, odkud přes další průsmyk Bernina do údolí Val Poschiavo. Prohlídka známého kruhového viaduktu Brusio, odjezd do Poschiava kolem stejnojmenného jezera. Z Poschiava vlakem po trase Bernina Expressu do průsmyku Bernina (2238 m n.m.), vlak stoupá do hor přes množství viaduktů. V průsmyku Bernina je nádherné jezero Lago Bianco uprostřed velehor. Odjezd do Svatého Mořice, prohlídka mondénních horských lázní. Ze Svatého Mořice vlakem po trase Glacier Expressu přes průsmyk Albula do Tiefencastelu. Po projetí skoro 6 km dlouhého tunelu Albula vlak začně klesat a na 12,6 km překonává výšku 416 metrů díky 5 kruhovým tunelům, 2 normálním tunelům, 9 viaduktům a 2 galeriím. Vrcholem je přejezd světoznámého viaduktu Landwasser, 136 metrů dlouhý s poloměrem zatáčky 100 metrů. Železnice Rhétské dráhy přes průsmyky Bernina a Albula jsou zapsány do světového dědictví UNESCO. Z Tiefencastelu návrat autobusem do hotelu. Večeře. Nocleh.

3. den
Snídaně. Odjezd vlakem k viaduktu Wiesen, s 210 metry délky a výškou téměř 90 metrů je nejvyšší v celé Rhétské dráze. Z malého nádraží Wiesen se jde po souběžném chodníku přímo po viaduktu, pod sebou vidíte v hloubce potok Landwasser a nad ním mohutné skály. Po překonání viaduktu je to již jen kousek na vyhlídku. Z vyhlídky je nádherný výhled na tento nejvyšší viadukt Rhétské dráhy. Návrat zpět po viaduktu a odjezd vlakem dále do Filisuru. Již z nádraží je překrásný výhled na údolí obklopené horami. Pohodlná vycházka lesem (cca 20 minut) na panoramatickou vyhlídku na viadukt Landwasser, nejznámější švýcarský viadukt, který ústí přímo do skalního tunelu. Z vyhlídky budete mít viadukt jako na dlani i s projíždějícími vlaky. Návrat na nádraží do Filisuru a vlakem do Davosu. Výjezd lanovkou na Schatzalp (1861 m n.m.) s nádherným rozhledem na Davos, jezero a okolní hory. Možnost navštívit alpskou zahrádku s množstvím alpinek. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Odjezd přes Klosters do Churu - centra kantonu Graubünden a nejstaršího sídla ve Švýcarsku, první nálezy lidského osídlení jsou staré přes pět tisíc let. Vlakem do horské Arosy (1742 m n.m.), vlak na trati dlouhé 26 kilometrů vystoupá o tisíc výškových metrů množstvím serpentin, mostů a tunelů, zlatým hřebem je přejezd viaduktu Langwieser. Prohlídka Arosy, nádherného střediska uprostřed hor. Návrat vlakem do Churu a prohlídka historického centra, město je sídlem biskupství již od středověku. Cestou zpět dvě významné zastávky. První zastávka u kamenného železničního mostu Solisbrücke nad hlubokou soutěsku. Na druhé zastávce těsně před Filisurem krátká vycházka přímo pod impozantní oblouky viaduktu Landwasser. Možnost neopakovatelných fotozáběrů s projíždějícím Glacier Expressem. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Odjezd místním autobusem k údolní stanici lanovky. Výjezd dvěma sekcemi pozemní lanovky Parsennbahn a gondolovou lanovkou na vrchol Weisssfluh (2844 m n.m.) - nejvyšší vrchol nad Davosem. Z vrcholu je úchvatný panoramatický rozhled, lze spatřit čtyřtisícovky a ledovce Bernina, rakouskou Silvrettu a za dobré viditelnosti i Bernské Alpy. Odpoledne odjezd do ČR. Návrat kolem půlnoci.

Minimální výměna na vstupy
55 CHF.

Poznávací zájezdy
Švýcarsko - LastMinute
Ceny za osobu