(+/- 5 dní)
2
0
, 2 dospělí

Švýcarské železniční dobrodružství 3

Švýcarsko, Poznávací zájezdy, Poznávací zájezdy

Nové švýcarské železniční dobrodružství se odehrává uprostřed mohutných hor a krásných jezer. Vyjedete historickou železnicí na Schynige Platte s nádherným výhledem na trojici Eiger, Jungfrau a Mönch. Světoznámou zubačkou vystoupáte na Kleine Scheidegg pod severní stěnou Eigeru. Tunelem ve skále můžete pokračovat až Jungfraujoch - nejvýše položené evropské nádraží. Parní zubačkou vysupíte na Brienzer Rothorn a nejstrmější zubačkou světa vyšplháte na Pilatus. A to celé doplňují historická města Bern, Lucern a Thun. Přijměte naše pozvání.

Rychlý přehled
 • 6denní poznávací zájezd pro všechny, které láká další železniční dobrodružství
 • 3 noci s polopenzí v hotelu Eiger Lodge v Grindelwaldu na úpatí severní stěny Eigeru
 • v programu ozubnicové železnice na Kleine Scheidegg, Schynige Platte, Brienzer Rothorn a Pilatus
 • fakultativně možnost vyjet až na nejvyšší evropské nádraží Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.)
Trasa
 • Bern
 • Schynige Platte
 • Grindelwald
 • Interlaken
 • Lauterbrunnen
 • Trümmelbašské vodopády
 • Kleine Scheidegg
 • Brienzer Rothorn
 • Thun
 • Alpnachstad
 • Pilatus
 • Luzern

Ubytování a rozmistění osob

Pokoj 1 2 dospělí

Pokoj pro 2 osoby

Maximální možné obsazení: 2 dospělí


Termíny a ceny

Termín
Délka
Strava
Doprava
Cena
  Nejlevnější termín   
  Vybraný termín   

Popis zájezdu

Popis
6denní zájezd

1. den
Odjezd večer.

2. den
V noci průjezd Německem a Švýcarskem. Ráno příjezd do Bernu - hlavního města Švýcarska. Dopoledne prohlídka historického centra města, které je chráněnou památkou UNESCO. Město obklopuje ze tří stran řeka Aare. Typické jsou ulice s podloubím podél starobylých domů a zdobené kašny, upoutá také hodinová věž s orlojem. Největší dominantou je gotická katedrála s novogotickou věží, která je nejvyšší ve Švýcarsku. Pozoruhodné jsou i mohutná budova švýcarského spolkového parlamentu a budova Švýcarské národní banky. Po prohlídce odjezd do oblasti Bernských Alp. Po průjezdu kolem Thunského jezera příjezd do Wilderswilu. Výjezd historickou ozubnicovou železnicí na Schynige Platte (1967 m n.m.) - vagony i lokomotiva jsou přes 100 let staré, zážitek je mimořádně autentický, při hodinové jízdě není na nudu čas. Při výjezdu se otvírají nádherné výhledy na modravé Thunské jezero a tyrkysové Brienzské jezero, nahoře je nejkrásnější pohled na trojici horských velikánů Eiger, Jungfrau a Mönch. Po posezení u kávy s výhledem je možnost návštěvy alpské zahrady s množstvím alpských květin. Návrat zpět do Wilderswilu, cestou zpět si vyfotografujete vše, co jste cestou nahoru nestihli. Odjezd do Grindelwaldu – světoznámého horského střediska položeného v kotli vrcholů Eiger, Schreckhorn a Wetterhorn. Ubytování v hotelu Eiger Lodge na úpatí severní stěny Eigeru. Večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd údolím Lütschine do Interlaken. Prohlídka mondénních lázní mezi Thunským a Brienzským jezerem. Po prohlídce Interlaken odjezd proti toku říčky Lütschine do Lauterbrunnenu v hlubokém údolí pod masivem Jungfrau. V údolí je nejen známý vodopád padající z vysoké terasy, ale i barevně osvětlené jeskynní trümmelbašské vodopády. Po prohlídce vodopádů výjezd ozubnicovou železnicí z Lauterbrunnenu přes Wengen až do sedla Kleine Scheidegg (2061 m n.m.). Celý výjezd poskytuje nádherné pohledy na hluboké údolí Lauterbrunnen a masivy Jungfrau a Mönch se sněhobílými ledovci. Wengen, ležící na horské terase, je cílovým místem lyžařských závodů Lauberhorn. Od horských hotelů v sedle Kleine Scheidegg se otevírá bezprostřední pohled na sněhobílý masiv Jungfrau. Co ale nejvíce bere dech, je mohutná severní stěna Eigeru, která byla a je velkou výzvou pro horolezce z celého světa. Zájemci mohou pokračovat fakultativně za příplatek cca 115 CHF ve skále vysekaným tunelem na nejvyšší evropské nádraží Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.) - platí se na místě, ale nutno objednat již při sepisování smlouvy s ohledem na rezervaci vlaku. Cestou zastávky u vyhlídek Eigernordwand a Eismeer, z terasy Sphinx (3571 m n.m.) panoramatický výhled na švýcarské Alpy a nejdelší alpský ledovec Aletsch. Po návratu se připojíte ke skupině. Po vychutnání krásných pohledů sjezd ozubnicovou železnicí z Kleine Scheidegg do Grindelwaldu k hotelu, trasa vede přímo pod severní stěnou Eigeru. Večeře. Nocleh.

4. den
Snídaně. Odjezd údolím Lütschine a podél tyrkysového Brienzského jezera do Brienzu, kde přitéká do jezera řeka Aare. Výjezd parní ozubnicovou železnicí na Brienzer Rothorn (2244 m n.m.). Po úzkokolejce šplhá vláček nahoru se sklonem až 25% maximální rychlostí 9 km/h, což vydá na hodinu poctivé práce parního stroje. Již cestou se otevírají nádherné výhledy na Brienzské jezero. V mezistanici Planalp je krátká zastávka, kdy lokomotiva doplňuje vodu pro parní stroj. Z vrcholu je možno za dobré viditelnosti spatřit 693 alpských vrcholů, mimo jiné Pilatus, Rigi, Titlis a mohutnou trojici Eiger, Jungfrau a Mönch. První parní vlak vyjel na vrchol již v roce 1892 a do dnešních dnů je to jediná horská železnice ve Švýcarsku, která odolala elektrifikaci. Na vrcholu je možnost občerstvení ve dvou restauracích. Návrat zpět do Brienzu. Odjezd podél Brienzského a Thunského jezera do Thunu. Thun je položen na březích řeky Aare, která zde vytéká z Thunského jezera. Přes řeku Aare vedou dva starobylé dřevěné kryté mosty Obere a Untere Schleusenbrücke ozdobené množstvím květin. Dominantou města je hrad, ze kterého je krásný výhled na Bernské Alpy. Ve středu města je historická dvoupatrová ulice Hauptgasse s podloubím a zdobenými domy. Po prohlídce návrat do hotelu podél Thunského jezera s malebným zámkem Oberhofen. Večeře. Nocleh.

5. den
Snídaně. Odjezd přes průsmyk Brünig a kolem jezer Lungern a Sarnen do Alpnachstadu u jezera Vierwaldstättersee. Z Alpnachstadu výjezd nejstrmější ozubnicovou železnicí na světě na vrchol Pilatus (2132 m n.m.). Krásně červené vagonky překonávají nejstrmější stoupání až 48%. Konstrukčně je použit zcela nový ozubnicový systém dvou vodorovně se otáčejících ozubených kol. Mohutnou horu Pilatus obyvatelé ve středověku nazývali Dračí hora, protože se obávali tam žijících draků. Možnost výstupu na vyhlídkové skály Esel a Oberhaupt s nádhernými rozhledy na švýcarské Alpy a dole ležící Luzern u jezera Vierwaldstättersee. Můžete si projít i část vyhlídkové Dračí stezky s kamzíky a kozorohy. Nebo si vychutnat jedinečnou atmosféru u kávy na vyhlídkové terase. Návrat ozubnicovou železnicí zpět do Alpnachstadu. Přestup na loď a plavba po jezeře Vierwaldstättersee do Luzernu. Z lodi poznáte jiný pohled na mohutný Pilatus, ale i na další okolní hory. Prohlídka malebného Luzernu, středověká část na obou březích řeky Reuss, vytékající z jezera, je chráněna dochovanou hradbou s 9 věžemi. Prohlídkový okruh vede přes oba historické dřevěné mosty – Kapellbrücke a Spreuerbrücke, mezi nimi je nádherný barokní jezuitský kostel a závěr bude u známého Lvího památníku. Odjezd do ČR.

6. den
Návrat ráno.

Poznámka
Na výběr máte 2lůžkové pokoje s balkonem/bez balkonu. 1lůžkové pokoje jsou vždy bez balkonu. Cena za 3 a 4lůžkový pokoj pro rodiny s dětmi na vyžádání.

Minimální výměna na vstupy
245 CHF + cca 115 CHF v případě individuálního výjezdu na Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.).

Poznávací zájezdy
Švýcarsko - LastMinute
Ceny za osobu